Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvosi egyetemről leírnát...

Állatorvosi egyetemről leírnátok a legfontosabbak infókat? Tantárgyak, kolesz, anatómia-boncgyakorlat, választható tárgyak, közösség, lányok stb.?

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, sok a lány
2021. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az jó
2021. febr. 21. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Habár sajnos én nem járok oda, csak szerettem volna és jó néhány állatorvosnál érdeklődtem ez ügyben.

De viszont az állatorvosi egyetem klinikájára járunk a kutyusommal, sajnos elég sokszor. Szóval, ha elfogadsz így pár észrevétel egy akkor írok néhányat:

Rengeteg lány tanuló van ott. Legalább is többel találkoztam, mint pasival.

Ahogy, észrevettük/vettem a közösség egész jó (de ezt csak így kívül állóként mondom). Nagyon rendesek egymással bent a rendelőben a dokik, segítőkészek. (az orvosunktól hallottuk, már olyan sokszor járunk oda, hogy már szinte baráti a viszonyunk vele).

Viszont kell emelt kémia és biológia plusz a nyelvvizsga.

2021. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2021. febr. 21. 17:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanultam ott de régen állatorvosnak készültem úgyhogy többször tanulmányozom mind a mai napig az oldalukat. Szóval legfeljebb ott tanulók kijavítanak vagy kiegészítenek.


Kezdem a kolesszal. Marek József kollégium. 1973-ban az ott tanuló egyetemisták segítségével fejezték be az építését. Külsőleg inkább egy lakótelepi házra emlékeztet kellemes a környezete a képek alapján, gyerekkori emlékeket idéz legalábbis nekem. Van egy udvara ahol van foci pálya és egy ilyen mini parkerdő érzete van az udvarnak. Van parkolója is.


3 szobás ágyak vannak és van egy közös konyha. A szobákhoz tartozik fürdőszoba is, fürdőkád is van emlékeim szerint.

Nem kollégiumi szoba érzete van hanem olyan mint egy gyerek, vagy fiatal felnőtt szoba. Amugy van hűtő is a szobába.


A kollégiumi közösségről nem tudok semmit, de van az egyetemnek mentálhigiénés szolgáltatása is, ahol az állatorvostanhallgatóknak segítenek hatékonyabban tanulni tanulás technikákat oktatva, van lehetőség tanuló társ keresésére is. Vannak csoportos vagy egyéni foglalkozások is. Gondolom bizonyos látvány feldolgozásában is segítenek.


Mindjárt írom tovább.

2021. márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tantárgyak:


1. év

Latin

Biomatek

Állatorvosi és élelmiszerkémia

Állatorvosi növénytan

Állatvédelem

Testnevelés

Nyelvizsga előkészítő

Anatómia

Állatorvosi szövettan


2. év


Testnevelés

Állattenyésztéstan

Állatorvosi virológia

Állatorvosi biokémia

Állatorvosi élettan

Tájanatómia


3. év


Klinikai nap

Belgyógyászati diagnosztika

Takarmányozástan

Kórbonctan

Parazitológia

Állatorvosi immunológia

Állatorvosi sebészet

Állatorvosi gyógyszertan


4. év


Kedvtelésből tartott különleges állatok betegségei

Állatorvosi belgyógyászat

Laborállat-tudomány és bioetika

Szülészet-szaporodásbiológia tőgyegészségtan

Kórbonctan

Halegészségügy

Állathigiénia és állományegészségtan

Állatorvosi sebészet

Méhészet és méhegészségügy


5. év


Állategészségügyi ökonómia és etika

Élelmiszerhigiénia

Állategészségügyi igazságtan

Járványtan

Élelmiszerhigiénia

Igazságügyi állatorvostan

2021. márc. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!