Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kollégiumokban...

Egyetemi kollégiumokban nincsenek olyan szívatások, bunkózások, "bénábbak" lealázása mint középiskolás kolikban?

Figyelt kérdés

Tényleg hatalmas a különbség?


Mert ahogy én tudom középiskolás kolikban még a jobb iskolák esetén is előfordul sok szívatás, bunkózás, "rossz viccek".


Nem feltétlenül fizikai bántalmazásra, meg főleg nem szexuálisra gondolok. Biztos értitek.


Egyetemi, főiskolai kolikban nem hasonló? Mindenfelől ezt hallom, olvasom, hogy totál más.

De egyáltalán nem jellemző?


Mi a különbség oka?


Oké, érettebbek, meg középiskolába minden bunkó is jár, egyetemre nem.


De azért egyetemen is van sok éretlen, meg viselkedni nem tudó, nagyképű, stb...



2021. febr. 21. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyival más, hogy korukból adódóan minimálisan érettebbek már az emberek, meg az idióták egy része talán kiesik a követelmények miatt. Azonban nem mind, és alapból eszes emberek között ős vannak nem túl jó viselkedéssel megáldottak.
2021. febr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen.
2021. febr. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel értek egyet én is, annyival tudnám még kiegészíteni, hogy az egyetemen általában többen járok egy szakra, többen kolisok, és így mindenki sokkal könnyebben megtalálja a társaságát. Meg egyetemen nem fognak kicsúfolni, kiközösíteni olyanokért, hogy stréber vagy, duci vagy, szemüveges vagy stb... Én nem voltam népszerű a gimiben, sőt.... egyetemen mégis egészen sok új haverom/barátom lett.
2021. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"De egyáltalán nem jellemző?" Egyáltalán nem jellemző. Az egyetemen is van pár bunkó vagy viselkedni képtelen, de azokat hamarabb leoltják vagy kikerülik, és emiatt vagy megváltoznak vagy kikopnak a társaságból.

"Mi a különbség oka?" A középiskolába még járni kell. Az egyetemre meg lehet (ha sikerül). Egyetemre eleve az intelligensebb és okosabb emberek mennek vagy jutnak.

"De azért egyetemen is van sok éretlen" Kevés, és fokozatosan kinövik.

"meg viselkedni nem tudó, nagyképű, stb..." Ld. első bekezdés.

Az egyetemen, ha ismerkedni akarsz és mersz, akkor tudsz. Ha izolálódni akarsz, azt is meg tudod tenni. Még akár a koliban is.

2021. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!