Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehez bejutni a...

Mennyire nehez bejutni a Hokbe? Szeptembertol a bge pszkra fogok jarni es szeretnek a hallgatoi onkormanyzat tagja lenni? Mennyire nehez bejutni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Elég könnyű. Arra készülj fel, hogy ha feljebb akarsz jutni, akkor tudj nyalni, illetve ne nagyon legyen lelkiismereted.
2021. febr. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tapasztalatbol irod? Altalaba kiket vesznek fel? Mi kell ahhoz hogy felvegyenek?
2021. febr. 22. 02:48
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Semmi, ha viselkedésre nem vagy offos, akkor simán felvesznek. Nem voltam Hökös, de még nem hallottam olyan egyetemről, amelyen a Hökben nem nyalással és gerinctelenkedéssel lehetett feljutni. Nem véletlenül olyan nagy a rotáció, sokan otthagyják emiatt.
2021. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Poacsa válasza:
0%

Szia!


Ne is figyelj az előző válaszra, tipikusan azok az emberek írnak ilyet, akiknek vagy nem sikerült a bekerülés, vagy valamilyen komplexusból kifolyólag irigyek a HÖK-ösökre. :D


Csak rajtad múlik mennyire nehéz bejutni, általában 120-150 jelentkezőből kerül be ~20, de sok időd lesz bizonyítani a különböző munkákon, szabályzatokból írt teszteken. :)

Egyébként ha írsz a srácoknak FB-n, készségesen válaszolni fognak minden kérdésedre. :D

2021. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"irigyek a HÖK-ösökre"


XDDDDD Ezzel tökéletesen alátámasztottad azt, hogy miért van a nagy többség egyetemtől függetlenül rossz véleménnyel a Hökről.


"általában 120-150 jelentkezőből kerül be ~20"


Ez nem tudom melyik egyetem, de nálunk kb. 40 jelentkezőből szokott bejutni 35 félévente. Ebből 20-25 egy szemeszter után ott is hagyja általában.


Kérdező, nyugodtan nézd meg, hogy az egyetemeden kik vezetik a Hököt, és kérdezősködj róluk a felsőbb éveseknél. Elég beszédesek lesznek a vélemények.

2021. jún. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
Az ötössel (illetve az első és harmadik válaszolókkal) maximálisan egyetértek. Senki nem irigy a HÖK-ösökre, ugyanis nálunk senki nem akar az lenni, pont a rossz hírük miatt. Minden évben úgy kell vadászni a jelentkezőket, mert senki nem akar csatlakozni, úgyhogy majdnem mindenki be szokott kerülni. Pedig nálunk nincsenek olyan durva sztorik, mint amilyeneket más helyekről hallottam, és még a leendő szakmánk miatt is azt hihetné az ember, hogy jó tapasztalat lesz ezt csináni. Ahhoz képest mindenkit igyekeznek (főleg a volt, önként kilépett HÖK-ösök) lebeszélni, mert teljesen etikátlan módon folynak a dolgaik, elképesztő módon nyalnak a vezetésnek, ami ráadásul gyakran összemosódik a politikával, márpedig a legtöbbünk szerint annak semmi teret nem szabadna adni az oktatásban, irányultságtól függetlenül. Ezen kívül nálunk a HÖK adott ki olyan nyilatkozatokat, amelyekről egyetlen hallgatót sem kérdeztek meg, ezért utána magunktól kellett nyílt levelet írni, hogy elhatárolódjunk a HÖK-től. Egyetlen hallgató álláspontját sem kérik ki semmiben, de mégis a mi nevünkben járnak el rendszeresen úgy, ahogy a vezetőik azt megkívánják. Én szerencsére már középiskolában hallottam róla, hogy a legtöbb helyen hogy működnek a dolgok, úgyhogy egyetlen másodpercig sem szerettem volna csatlakozni hozzájuk.
2021. jún. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!