Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ez az oktatásban?

Miért van ez az oktatásban?

Figyelt kérdés
Az iskolában számos lexikális (olykor már teljesen felesleges) anyagot is megtanítanak, de konkrétan (AMIÉRT az ember BEÍRATJA A GYEREKÉT AZ ISKOLÁBA) nem tanítanak meg arra, hogy hogyan kell tanulni.
2021. febr. 22. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Dehogynem. Készíts vázlatot, húzd alá, jegyzetelj, mondd el a saját szavaiddal... Ezek mind módszerek.
2021. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem azért íratja be senki a gyerekét az iskolába. Tanulni nem lehet megtanítani egy osztályt, mindenkinek magának kell rájönnie a számára legjobb tanulási módszerekre, mert mindenkinek más módszer jön be.
2021. febr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, hogy ki, hogyan tud a leghatékonyabban tanulni, így ezt nem is nagyon lehet tanítani.
2021. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

a magyar oktatás évtizedekkel van lemaradva, és ma már nyugodtan ki lehet jelenti, hogy megbukott. Ezért van.


Nézd meg, mennyire buta az átlag tanár. Még mindig ott tartanak, hogy csak „kisebb problémák vannak” az oktatással, közben panaszkodnak, hogy nem akarnak könyvet olvasni a diákok :D mondják ezt olyan tanárok, akik megmukkanni nem tudnak angolul és a versenyszférában 2 hetet nem bírnának.


„olykor már teljesen felesleges) anyagot is megtanítanak,”


de enyhén fogalmazol :) annak a lexikális tudásnak a 80-90%-a teljesen felesleges. egy normálisabb országban perfektek a diákok angolból, van, ahol programozni tanulnak.

készségfejlesztés, csoportmunka, nyelvtudás, informatika- ezek az alapok kb.

2021. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 gondoltam, ha nem ilyen burkoltan teszem fel, akkor még nekem is esnek, hogy "Az oktatás nem is rossz, sőt mi több, jó! 🤓🤡"
2021. febr. 26. 10:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Négy tipikus példája annak, aki a sikertelenségét az oktatási rendszerre vetíti ki. Meg te is, kérdező. Hányadik kérdésed is ez ebben a témában? Szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hogy mennyi felesleges dolgot tanultam az iskolában, a legtöbb ott tanult egyértelműen az alapműveltségbe tartozik. Ezerszer elmondtuk, hogy az iskolának nem ez a dolga, azt is, hogy miért nem, te ennek ellenére továbbra is kiírod a kamu kérdéseid, ahol (mily meglepő)a

neked ellentmondó válaszokat ignorálod...

2021. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

„Négy tipikus példája annak, aki a sikertelenségét az oktatási rendszerre vetíti ki.”


:DD

ha a hülyeség fájna, halálért könyörögnél. te zseni, csak azt mondd meg, hogy pl. miért vagyunk szövegértésben, matematikában, nyelvtudásban az utolsók között?


„Szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hogy mennyi felesleges dolgot tanultam az iskolában, a legtöbb ott tanult egyértelműen az alapműveltségbe tartozik”


alapműveltség, mi :D az, hogy szerinted kevés hasztalan dolgot tanítanak, az csak annyit jelent, hogy tájékozatlan vagy, és életedben nem jártál még külföldi iskolában, vagy beszéltél külföldi diákkal.

mondjuk én mérnöki területen dolgozom versenyszférában, és nagyon remélem, személyedben nem megint egy nagypofájú, versenyszférát hírből sem ismerő naplopó tanár osztja nekünk az észt.


„Hányadik kérdésed is ez ebben a témában?”


neked mégis mi közöd ahhoz, ki hány kérdést ír itt ki? látod, látod, remek példája vagy a bukott magyar oktatási rendszernek.

beképzelt vagy, tájékozatlan, buta, de azért pszichologizálsz, meg számon kérsz másokat. nagyon érdekelne, h egy ekkora zseni mégis mivel foglalkozik.

2021. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Talán mert nem fektet elég nagy hangsúlyt ezekre az oktatási rendszer, azért vagyunk az utolsók között?:O Egy szóval sem mondtam, hogy ne lennének gondok vele, csak te ugye "kiemelkedő" intelligenciádnak hála képtelen voltál értelmezni a mondataimat.

Viszont aki ezek miatt sikertelen, és erre vetíti ki a problémáit, csak erre, az bizony egy vádaskodó, felelősséget fel nem vállaló ember, mert igenis meg lett volna a lehetősége arra, hogy ne az átlaggal egy szinten legyen.

Képzeld, dolgoztam együtt külföldi diákokkal, nem egyszer jártam kint:) Azt sajnos nem sikerült megtudnom, hogy ennek mi köze ahhoz, hogy annyi haszontalan dolgokat tanítanak-e itthon... Nem nagyon van tudás, ami haszontalan lenne, a természettudományos területeken még kevés dolgot is tanítanak meg, ami leginkább zavart, az a sok helyen kötelező túlzásba vitt művészettörténelem, és a magyar irodalom egy része helyett lehetett volna világirodalom.

Elárulom neked: biológiával foglalkozom:)

De kösz, legalább alátámasztottad, amit korábban mondtam.

2021. febr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

„talán mert nem fektet elég nagy hangsúlyt ezekre az oktatási rendszer, azért vagyunk az utolsók között?:”


:D

és mi az oka annak, hogy nem fektet rá kellő hangsúlyt? na, hm? talán csak nem az, hogy rendszerszintű gondok vannak?


„O Egy szóval sem mondtam, hogy ne lennének gondok vele, csak te ugye "kiemelkedő" intelligenciádnak hála képtelen voltál értelmezni a mondataimat.”


na most jön a maszatolás. kiváló a szövegértésem, te nem tudsz fogalmazni. pontosan melyik mondatod utal rá, hogy szerinted is vannak gondod, mert idáig csak pszichologizáltál (gondolom, sok volt a Csernus-könyv), és alapműveltségről papoltál.


„Viszont aki ezek miatt sikertelen, és erre vetíti ki a problémáit, csak erre, az bizony egy vádaskodó, felelősséget fel nem vállaló ember, mert igenis meg lett volna a lehetősége arra, hogy ne az átlaggal egy szinten legyen.”


? köszönjük,de már előbb sem érdekelt ez senkit, a nőklapja. hun és hasonló oldalakon biztos kíváncsiak a pszichológiai mélyelemzéseidre, engem inkább az igazi reál tudományok érdekelnek.

és az ilyen oldalak nagy előnye, h megbeszélheted azt is, melyik pasyyyka tetszik, h micsoda kiváló Csernus- és koejjjó-könyvet sikerülte olvasnod. az a te szinted.


„Azt sajnos nem sikerült megtudnom, hogy ennek mi köze ahhoz, hogy annyi haszontalan dolgokat tanítanak-e itthon...”


akkor talán erőltesd meg az agyad, még ha fáj is. aki nem ismerik a külföldi oktatást, nyilván nem tudják összehasonlítana a magyarral, és azt hihetik, ami Magyarországon van, az normális.


„Elárulom neked: biológiával foglalkozom:)”


tegyük fel, h elhiszem, akkor viszont ez arra bizonyíték, hogy a biológiát is lehet úgy végezni, hogy vki nem tud fogalmazni, szöveget értelmezni.


„De kösz, legalább alátámasztottad, amit korábban mondtam.”


hát sztem nem igazán vagy abban a helyzetben, h fellengzősen következtetéseket vonj le, aranyom.

a hozzászólásod alapján gyanítom vmi általános iskolás tancinénike vagy inkább.


és részemről ennyi.

2021. febr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen, megszépítetted a napom:D

Egy újabb emberke, aki nagyon arrogánsan érkezett, és óriásit égett...

-Nem tudom, hogy mi a nehezen értelmezhető azon, hogy nem mondtam, hogy gondok lennének. Ez azt jelenti, amit leírok, azt sem mondtam egy szóval sem, hogy korábban utaltam volna arra, hogy vannak gondok az oktatással, mert nem arról beszéltem. Tehát szerinted a "nem mondtam, hogy ne lennének gondok" azt jelenti, hogy mondtam, hogy vannak, és nem azt, hogy nem beszéltem ilyenről? Matematikai logika, hmm? Ismét megvillantottad a szövegértésed:D Csak nem te húzod le a magyar statisztikákat?

-Megpróbáltam megerőltetni, de sajnos nem sikerült megtudnom, hogy ha tudom, hogy külföldön mit tanulnak(amit tudok), miért következne, hogy az itt tanultak haszontalanok lennének, és hogy az a normális, nem az, ami itt megy(amit ugye egyébként egy szóval sem mondtam, hogy normális lenne-abba, hogy a normálisnak jelen helyzetben nincs definíciója, bele sem megyek). Épp azért nem sikerült, mert nem is lehet, ugyanis ismét egy csúnya logikai bakiba szaladtál bele.

Én viszont eléggé úgy látom, hogy olyan helyzetben vagyok, annak hála, hogy te mekkora lecsapható labdákat dobtál fel nekem.

2021. febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!