Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel magyarázható, hogy a...

Mivel magyarázható, hogy a Corvinusra leginkább jobb anyagi helyzettel rendelkező hallgatók járnak?

Figyelt kérdés
Általánosságban írom, persze minden rétegből jár oda is diák, de valahogy a többi egyetemhez (gazdasági) képest itt több a tehetősebb.

2021. febr. 24. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Szegényeknek nincs pénze buli szakra
2021. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Magas a ponthatár, és mivel a pontok az érettségiből, tanulmányi eredményből stb számolódnak, ez inkább azoknak kedvez akik jó gimibe jártak, megengedhették a magántanárt és így tovább. Plusz mióta alapítványi, azóta jobban meg kell fontolni, hogy tudja-e hozni az ember a magasabb átlagot a bentmaradásért.
2021. febr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez nem feltétlenül igaz. De a Corvinusosok a legnagyképűbbek, és ezért ők érzik a legnagyobb belső kényszert is arra, hogy mutogassák amijük van.
2021. febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

"Szegényeknek nincs pénze buli szakra"


Hogy ez mekkora. 😂😂😂


Amúgy tényleg igaz, mert nagyobb a füstje, mint a lángja. 😉

2021. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Corvinusra járok és egyáltalán nem nevezném gazdagnak magamat, inkább átlagos vagy kicsit átlag feletti anyagi helyzetű családból kerültem be. Sosem vettem igénybe korrepetálást, mindig magamtól készültem fel a dolgozatokra középiskolában. A nyelvvizsgán is elsőre átmentem, így az is ingyen volt. 456 pontom lett a felvételin (2018-ban), így bekerültem. Senki sem nézi, hogy honnan jössz vagy mennyire vagy gazdag. Általában az egyetemisták nem gazdagok, nem tudom, honnét szedtétek ezt. Budapesten egy lakást a legtöbb egyetemista meg sem engedhet magának, én is csak szobát béreltem kezdetben és sokszor smack levest ettem és a lejárathoz közeli termékeket vadásztam a boltokban. A tankönyveim egy részét nem tudtam megvenni, így könyvtárból kölcsönöztem őket.

Most már lakásban lakom a párommal, magunknak főzök és meg tudom venni a tankönyveimet. Jó tanuló vagyok, aktív diákszervezeti tag és demonstrátor. Keményen megdolgozom mindenért és nagyon élvezem. A legjobb befektetés a tanulás. Egyetemen teljesen más tanulni, mint középsuliban. A tanárok kedvesek és a tananyag is nagyon érdekes.


Szerintem azért gondolja sok ember, hogy a Corvinusos diákok gazdagok, mert 1-2 év tanulás után már suli mellett dolgoznak gyakornokként rugalmas beosztásban. Talán az is lehet egy tényező, hogy a szegényebb szülők nem biztatják (az egyébként okos) gyerekeiket, hogy tanuljanak tovább, csak hogy végezzenek el egy szakmát, viszont a gazdag szülők szeretnék, ha továbbtanulna a gyerekük.

Minden egyetemen vannak szegényebb és gazdagabb családból származó diákok, de ez egyáltalán nem számít, mert az egyetem egy ugródeszkát biztosít a diákoknak egy jobb élet felé.


Ez az én véleményem, remélem hasznos számotokra.

2021. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

"Én is csak egy szobát béreltem"


Most sajnálnunk kellene? :D Szerintem sokan (főleg kolisok) örülnének, ha "CSAK" egy szobát ki tudnánk venni.

Nem irigykedésből mondom, de ez olyan béna érv volt.


"Corvinuson 1-2 év múlva már dolgoznak suli mellett"


Tényleg ilyen speciálisnak érzik magukat akik Corvinusra járnak? És tényleg semmi bántásból mondom, de ez szerintem minden egyetemen igaz, hogy dolgoznak a diákok (átlagban) suli mellett 3-4 félévben.

2021. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha neked ez a jó anyagi helyzet,akkor nincs miről beszélni😂😂😂😂
2021. febr. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy ez a jó

Csak béna ellenérv volt. :D


Amíg vannak olyan emberek, akik azért nem tanulnak tovább, mert nincs rá megfelelő anyagi hátterük, addig ne legyen már az a gondod, hogy nem tudtál kibérelni magadnak egy teljes lakást. :D

Tényleg nem sajnálom tőled ezt, csak ide írva ezt olyan gáz volt olvasni.


Mondjuk megmondva az őszintét, szerintem egy egyetmistának 19-21évesen (ha nem kell dolgoznia mellette), akkor szerintem teljesen jó anyagi helyzete van, hogy egy szobát bérel Pesten :D. Jó az éhezős része nem egy pozitív, azt sajnálom is, de ahogy látom túlélted, szóval csak nem volt annyira durva.

2021. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

úgy olvastam, hogy Coronavirusra... :)

kezdek bezombulni ettől a szartól

2021. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A középosztály legaljából jöttem, a Corvinusra járok. Nem dolgozom aktívan egyetem mellett (alkalmanként elvállalok 1-2 kisebb fordítási munkát, de ebből havi 5-6 ezer forintnál nem jön több össze), csak tanulok, illetve demonstrátorkodom és diákszervezeti tag vagyok. Egy havi ösztöndíjam kb. 140 ezer forint, amiből még félre is tudok tenni. Nem gazdagok a Corvinusosok, csak magasak az ösztöndíjak és egy részük nagyon élelmes, így talál magának pénzt.
2021. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!