Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemeken miért nem...

Az egyetemeken miért nem tartanak online szülői értekezletet?

Figyelt kérdés
Miért nekem kell egy csomó dolgot e-mailben intéznem, amikor ugyanezeket anyu vagy apu jobban el tudná intézni, ők amúgy is szeretnek a gépen pötyögni meg leveleket írni. Nekem nincs türelmem a pötyögéshez, nem szeretek gépelni. Sok egyetemista fiú és lány szüleinek lenne igénye arra, hogy az egyetem tájékoztassa őket az intéznivalókról, mert csak úgy tudnak nekünk segíteni a szülők, ha minden információt megkapnak. Hol lehetne kérvényezni online szülői értekezlet tartását? És amúgy jó lenne, ha kijelölnének nekünk a tanárok közül egy osztályfőnököt is, aki ugyanúgy segíteni intézni az ügyeinket, mint a szüleink. Miért nem jelölnek ki az egyetemen osztályfőnököket? Akkor nem nekünk kellene intézkedni, hanem az ofő meg a szülők közösen megcsinálnák az intéznivalókat (tárgyfelvétel, vizsgajelentkezés stb.).

2021. febr. 24. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%
Egyetemen már mindent magadnak kell intézned, mert felnőtt, önálló ember vagy. Sőt, innentől mindent magadnak kell intézned, a szüleidnek semmi közé hozzá, hogy mit csinálsz. Itt az ideje felnőni.
2021. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
99%

Mert az egyetemen már nagykorú, önálló felnőtt állampolgárok vannak. Az, hogy miért nem adnak ki adatokat, borzasztóan egyszerű: adatvédelem miatt. A szüleidnek semmilyen adatot nem adnak ki még kérvényre sem, és itt nem arra gondolok, hogy "ma bent volt-e a gyerekem?", hanem konkrétan azt se mondhatják meg nekik, hogy van-e jogviszonyod, vagy sincs.

Osztályfőnök meg minek? Van tanulmányi osztály, szakfelelős, dékán, stb. Aki az önálló ügyintézésre alkalmatlan, annak nemhogy nem való diploma, de az érettségit is el kéne venni az illetőtől.

2021. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre nagykorú emberek járnak. De évfolyamfelelősök vannak/legalábbis nálunk voltak/.Persze nem azért, amiért te szeretnéd.
2021. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Minek mész egyetemre, ha nem is akarsz intézkedni a saját érdekedben? Ez egy felnőtt képzés, saját akaratodból vagy ott.

Saját magamnak intézek minden ilyesmit, pedig segítenének a szüleim, ha kérném, de valahol el kell kezdeni az önállósodást.

Amikor szakmai gyaknál apukám nagyon aranyos volt és segített volna nekem munkát szerezni, akkor is azt mondtam, hogy először megpróbálom én és ha nagyon nem akarnak felvenni, akkor elfogadtam volna a segítséget. Nem lesznek mindig melletted a szüleid.

2021. febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden szülő járt egyetemre, sokan nem is értenék miről van szó. Nem leszólásból írom, de aki egyetemista "benne van" a dolgokba, még ő is jobban tudja a dolgokat,mint egy szülő, akinek nincs fogalma a rendszerről.

Úgy könnyű lenne persze,ha az adott szülők is egyetemet végzettek lennének,de ha nem,akkor hátrány. Illetve mint írták már, ennek semmi értelme nem lenne. Nem általános suli.

2021. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

Szia, felnőtt vagy már, nem?


Miért nekem kell egy csomó dolgot e-mailben intéznem, amikor ugyanezeket anyu vagy apu jobban el tudná intézni, ők amúgy is szeretnek a gépen pötyögni meg leveleket írni.


A te e-mailcímedről küldöd a levelet. Ők leírják, te átnézed, kijavítod, mielőtt elküldöd.


Sok egyetemista fiú és lány szüleinek lenne igénye arra, hogy az egyetem tájékoztassa őket az intéznivalókról, mert csak úgy tudnak nekünk segíteni a szülők, ha minden információt megkapnak.


Ezt neked kell elintézned. Magától az egyetem nem végzi el.


tárgyfelvétel, vizsgajelentkezés: ebben a tanulmányi osztály segít. Ha otthonról végzed, akkor a szüleidet is bevonhatod. A gép csak azt tudja, hogy a te nevedben lettek ezek elintézve, azt nem, hogy konkrétan ki ül előtte.


De változhattak a dolgok annyit, hogy a szüleid, habár jó szándékúak, nem tudnak segíteni. Például az ő idejükben még nem voltak katalógusosak az előadások, nálad már igen. Hogy ne vehess fel egy olyan gyakorlatot, ami ütközne vele, így tovább maradj az egyetemen.

2021. febr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Én annyiban egyetértek, hogy tarthatnának rendszeresen tájékoztatókat a hallgatóknak pl. szakosodás, szakdolgozat, gyakorlat, záróvizsga stb. -val/vel kapcsolatban, vagy az elsősöknek úgy egyáltalán az egyetemi ügyintézésről, mindenféle procedúráról, időszakokról, lehetőségekről stb. Harmadéves vagyok és én még viszonylag hamar megtanultam, hogy bármi problémám vagy kérdésem adódik, akkor első körben nézzek utána az egyetem oldalain, a TVSZ-ben stb., de még így sem mindig találok választ vagy megoldást. Sokszor nincsenek pontos vagy aktuális infók ezeken a platformokon vagy éppenséggel ellentmondásosak, érthetetlenek és nem lehet rajtuk kiigazodni. Ilyenkor pedig jön az, hogy mégis kihez forduljak és az megint egy külön tortúra mire megtalálom a megfelelő embert. Össze-vissza küldözgetik szerencsétlen hallgatókat egyik helyről a másikra, közben te is írogatod az emaileket ész nélkül mindenkinek. Nálunk ez nagyon rosszul működik és szerintem sokkal hatékonyabb lenne, ha lenne egy tájékoztató vagy legalább egy átfogó leírás az alapvető dolgokkal kapcsolatban és akkor nem kellene minden kérdéssel, problémával zaklatni a tanárokat, ügyintézőket és akárkit. Lehet, hogy más egyetemen ez eleve így működik vagy jobban meg van oldva, de nekem ezzel inkább rossz tapasztalatom van.

Valamint a gólyáknak szerintem még simán lehetne tartani akár egy "szülői értekezlet" szerű alkalmat is, ha van rá igény. Sok szülő nem tudja, hogy hogyan működik ma egy egyetem (pl. nekem is csak anyukám járt egyetemre és ő sem ma) és lehet, hogy szeretné ő is megérteni, kíváncsi rá mégis hová fog járni a gyereke x évig, szeretne picit belelátni ebbe az egészbe.

2021. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
Felnőtt vagy, semmi köze a szüleidnek ehhez.
2021. febr. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonymousreview60 ***** válasza:
41%
Mert az egyetemre nagykorú vagy akár felnőtt emberek járnak, akik a saját dolgaikat maguk kell intézzék. Amire - pl. jövedelemnyilatkozat - más aláírása kell (pl. vele egy háztartásban élő személy, jellemzően szülőé), azt a nagykorú személy beszerzi magától. Aki erre nem képes, az még nem érett az egyetemre.
2021. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Az ELTÉ-n a gólyáknak lehet mentoruk, egy felsőbb éves hallgató, aki segít belerázódni az egyetemi életbe.
2021. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!