Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Madách Gimnáziumba...

A Budapesti Madách Gimnáziumban mit takar a mondatkiegészítős nyelvtani feladat?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy az angol szóbelin mondatokat kell kiegészíteni.

Tudna valaki erre egy példát írni? (nagyon nagy segítség lenne)



2021. febr. 24. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Én német szóbelin voltam, és ott is volt ilyen feladat, szóval szerintem 1 és ugyanaz a kettő. Mi kaptunk 5 mondatot, aminek az első fele volt meg, s a fantáziádat használva (meg persze helyes nyelvtant) ki kellett egészíteni. Ezek után be kellett karikázni 1et (mindegyik 1 külön témát jelölt), amiről majd a nyelvi szóbeli részen beszélni szeretnél.
2021. febr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, én angolon voltam, de ott is nagyjából ez van, pl.: My favourite pet is... vagy I like to... Aztán kiválasztasz egyet, és arról beszélsz.
2021. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat, nagyon sokat segítettek!
2021. febr. 25. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!