Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pedagógusok, ti hogyan viszony...

Pedagógusok, ti hogyan viszonyultok a digitális oktatáshoz? Általános iskolában, középiskolában, netán felsőoktatásban végzitek a munkátokat?

Figyelt kérdés
Én nemrégiben kezdtem tanítani, de úgy gondolom, a jelenléti oktatás hatékonyabb. Észrevettem, hogy például sok alsós lemaradt a digitális oktatás során. Arról nem is beszélve, hogy ha huzamosabb ideig maradunk otthon, könnyen magányosnak érezhetjük magunkat. Sok diák pedig hajlamos ellustulni vagy motiválatlanná válni. A következő évfolyamokat tanítom: 4., 5., 6., 7., 8. Ugyanakkor úgy vélem, hogy a mai, modern világban nagyon fontos az interaktív oldalak, alkalmazások használata. Megtapasztaltam, hogy például a WordWall vagy a Learning Apps használatával színesebbé, érdekesebbé tehető az óra. Én egyébként is emberszerető, társaságkedvelő ember vagyok, mindig is azon az állásponton voltam, hogy a személyes kapcsolatokat, a társas érintkezést semmi sem pótolja.

2021. febr. 27. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Van szerencsém tanítani matematikát 5.; 7.; 8.; 11. és 12. évfolyamon. A tavalyi digitális oktatást valóban fel lehet dobni különböző applikációkkal. Szeptembertől én ezt használtam is a jelenléti oktatásban. Ezzel nincs is probléma. Sok hasznos dolog van a digitális oktatásban. Amíg jelenléti oktatás volt addig ha volt hiányzó akkor streammeltem az offline órámat a hiányzónak.


A digitális oktatásban sajnos nincsen jogilag szabályozva a tanórákról való hiányzások. Már nagyon unom az elment a netem, kezdetű hetente kétszer elsütött kifogásokat. Természetesen a gyerek amikor ezt mondja akkor online a facebookon (ismerősök vagyunk). Van olyan diákom akit november 11 óta nem láttam az online óráimon. Félévkor megbuktattam és még neki állt feljebb. Sajnos ez sem tesz jót az önbecsülésemnek.


A másik nagy hibája a digitális oktatásnak a számonkérések. A diákok a számonkéréseken nem megengedett segédeszközöket használnak. Emiatt nem is nagyon iratok dolgozatot. Igyekszem feleltetni a diákokat kameraképpel négyszemközt. Ez meg annyira nem tetszik az idősebb korosztálynak.

Egy picit elvesztettem a motivációmat.

2021. febr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ!


A digitális oktatás tényleg előnyös abból a szempontból, hogy egy hiányzó diáknak gond nélkül tudsz tananyagot küldeni, amennyiben a tanuló rendelkezik internettel.


Nem csodálkozom.


A digitális oktatás során tényleg sok csalás történik, rengetegen puskáznak.

2021. febr. 27. 11:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként én angolt tanítok, mellette pedig napközis teendőket is ellátok.
2021. febr. 27. 11:09
 4/6 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy szerintem nem egészséges sok órát a monitor előtt tölteni. Korábban dolgoztam call centerben is, ahol napi 8 órában kellett a gép előtt ülni. Ennek is megvolt a hátulütője, a nap végére sokszor megfájdult a szemem, vállam, nyakam egyaránt. Akkoriban döbbentem rá, hogy ez nem az én világom. 24 éves vagyok. Mindig is úgy gondoltam, hogy a technológia nem az ördögtől való, de tudni kell ésszel használni, ügyelni kellene a mértékre.
2021. febr. 27. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
A digitális oktatás, már ha, majd tényleg az lesz, a jövő oktatása. Nem tartom elképzelhetőnek, hogy a következő évtizedekben megmarad a tisztán tantermi oktatás. Konzultációnak, számonkérés esetén és más okból kifolyólag biztos nem tűnik el, de nincs szükség az állandó jelenlétre. A tanárok ezt még nehezen dolgozzák fel, mert erre nem kaptak képzést, de majd ezt is megtanulják.
2021. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez is egy lehetséges forgatókönyv.
2021. febr. 27. 13:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!