Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van így esélyem bekerülni...

Van így esélyem bekerülni budapestiként egy budapesti kollégiumba?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak, és anyukámmal élek, viszont vele nem olyan jó a kapcsolatom. Mondhatni elég rossz. Szerintetek lenne esélyem kollégiumba menni? Mert nem tudok már együtt élni vele. Apukám meg nem tud nekem segíteni, mert nem keres valami jól, ezért az albérlet se lenne megoldás.

2021. febr. 27. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Attól függ; középiskolásként lehet még esélyed bejutni, egyetemistaként (pláne erre apellálva, mivel már jogilag nagykorú vagy, így nem kell a szüleidnek eltartaniuk) szinte kizárt.
2021. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2021. febr. 27. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem igaz, amit az első írt. Tanulmányi alapon simán bekerülhetsz. Sőt, akár szociális vagy közösségi alapon is. De nem ártana tudni, melyik egyetemről van szó, mert nincs egységes rendszer, egyetemenként változó. Az BME-ről biztosra tudom mondani, hogy nem feltétlenül igazságos módon akkor is lazán bekerülhetsz, ha konkrétan a szomszédban laksz. ELTE-n tök más a pontszámítási rendszer, de ott is bekerülhetsz, ha egy főre jutó jövedelemre, tartós betegségre, stb egyéb szociális jogcímekre vagy tanulmányi átlagra aránylag sok pontod van.
2021. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A Pázmányról lenne szó
2021. febr. 27. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

"Nem igaz, amit az első írt."


Dehogynem... Pestiként rögtön -1000-ről indul. Csak tényleg nagyon-nagyon-nagyon indokolt esetben fog helyet kapni. Bármennyire is jók a tanulmányi eredményei, nem fog elsőbbséget élvezni az ingázó vidékiek előtt.

Ha esetleg kevés jelentkező lenne, és maradnának ki helyek, akkor jöhetne az, hogy egyébként mennyi pontja van.

Esetleg azt megteheted, hogy apukádhoz bejelentkezel (ha nem a fővárosban lakik), akkor papíron te is vidékinek számítasz. Ezzel mondjuk nem mondtam új dolgot, sokan így csinálják.

2021. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Egy ideális világban így lenne, kedves 5-ös, csak a valóságban nincs így. Novemberrel bezárólag 5,5 évig voltam kollégista, a mi egyetemünk (BME) felvételi szabályzatát elég jól ismerem. Lehet lepontozgatni, meg lehet elolvasni is az említett szabályzatot. A szociális pályázatodban minimális plusz pontot kapsz az egyetem és az állandó lakhely közti távolságra.

Ellenben az egy főre jutó jövedelemnek akkora szorzója van ehhez képest, hogy ez igen sokadrangú szempont. Mindemellett tanulmányi alapon (amire a férőhelyek nagy részét, körülbelül 80%-át kiosztják), illetve közösségi alapon sem érdekel senkit, hogy hol laksz. Nem nézik, és pont. Nem egy ismerősöm van, aki Budapestiként iylen módon lazán kollégista volt, mert megvolt hozzá az átlaga. Ja, és más egyetemekkel kapcsolatban én sem fogok okoskodni, csak azzal kapcsolatban, amiről megfelelő rálátásom van. Lehet, hogy neked is ezt kellene tenned.

2021. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
igaza van az előzőnek sokkal többen kerülnek be tanulmány alapján (ahol tök mind1 hol laksz amúgy, nem nézik), mint szociális alapján (a távolság a szociális pontokba számít 150km, kb 3 pontot ér és azzal semmire sem mész 3 ponttal nem vesznek fel a koliba)
2021. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
mármint a bme-en a többin nem tudom mi a helyzet, kérdező nézd meg az egyetem felvételi szabályzatát, ha elsősként nem is de második félévtől már akár be is kerülhetsz
2021. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!