Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyhogy mindig csak embertan...

Hogyhogy mindig csak embertan és ökológia közül lehet választani esszét emelt biosz érettségin?

Figyelt kérdés
Nem mintha bajom lenne vele, mert orvosira mennék, és az embertan pont jó lesz nekem, de érdekelne, hogyhogy csak ezek vannak. Azoknak rossz ez, akik se emberekkel, se az ökológiával nem terveznek foglalkozni egyetemen és a szakmájukban.

2021. febr. 28. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Hát.. igazából csak ez a 2 nagy témakör van gimibe bioszból, ha ésszerűen belegondolsz.

Embertan: minden ami a molekuláris biológiától kezdődik és az egyedfejlődésig tart.

Ökológia: minden ami a környezet és annak szereplői egyedtől a bioszféráig.


Ennél több ne is legyen, ez a 2 mindent felölel.

2021. febr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Hát azért ha belegondolsz van az orvostudományi vonal meg a biológia vonal ami a továbbtanulást illeti. Szerintem ebben van ráció bár nem magyarázat arra hogy miért így van, azt nem tudom 😅
2021. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként ha pl. a macskák szaporodásáról akarnál írni, az is "embertan" mert abban a kategóriában tanulsz az ivaros szaporodásról, hormonokról stb.

Ha meg a fákon élő gombák szerepéről, az meg már ökológia. Bármit ebbe a 2 csoportba lehet beosztani.

2021. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert felölel mindent ez a két témakör.

Előre meg nem lehet eldönteni hogy na ez neked tuti nem kell. Es az egyetemi struktúra sem úgy épül fel.

Annyit nyilvan tudsz ha a humán resz érdekel hogy nem a teknősök szaporodásával akarsz foglalkozni. De ez eleg szélsőséges pelda. Biológusként pl tanulsz mindent az alapszakon is, max szakosodsz de akkor is kell tanulni pl rendszertant. Egyebkent egy ökológusnak is ertenie kell a matekot, a molekularis biológiát is.. magához a kutatásokhoz is. A biokemiarol nem is beszélve. Szóval ezeket nem lehet szétválasztani. Mondanam hogy az alapokat tudni kell mindenkinek mert igenis szükség van rá, de ezek azért sokkal mélyebb dolgok mint amit kozepsuliskent elgondol az ember. Fordítva nem nagy tragedia hogy ha egy molekularis biologus nincs kepbe állatrendszertanbol, bar sose tudni hova kerül az ember. Ha orvosnak készülsz akkor valóban hülyeségnek tűnhet ökológiát tanulni, de ez van.

2021. febr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha valakinek innen lányként megvan az emelt biosz, kémia és szóbelizett is az kérlek írjon rám ha van ideje segíteni. Persze nem ingyen
2021. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a kérdést és a hozzászólásokat is. (5-t nem értem, több körben sem.)

Kedves Kérdező: először is a választható feladatok egyike embertan, a másik vagy növénytan (!) vagy ökológia. A biztos válasz az, hogy ezt határozták meg. Miért? Nem tudom. Találgattak előttem már - szóval én nem fogok.

Amúgy az elmúlt egy-két évben már más is volt benne, ld. Mándics tanár úr honlapja ( [link]

Ha már szóba került a felsőoktatás, egy jó tanács: az nem visz előre, ha azt firtatod, ezt miért kell megtanulni (bármennyire feleslegesnek, borzasztónak tűnik is), mert csak az energiákat viszi el! Célravezetőbb azt keresni, hogyan tudod leküzdeni ezt a kihívást (mert ez mozgósít).

Sok sikert az érettségihez!

2021. márc. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem meg még csak továbbtanuláshoz sem kell, hülyeségből jelöltem be az emelt bioszt, de utólag fogom a fejemet.


Előbb csinálgattam emelt bioszos feladatlapot és alig tudok 40%-nál többet elérni.

2021. márc. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!