Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános Iskola 1 osztály év...

Miklósi timi kérdése:

Általános Iskola 1 osztály év ismétlése? Hogyan van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 osztályos gyereket tudom h nem buktatnak csak év ismétlése van.

Ez hogyan van amúgy?

A tanárnő mondjuk azt mondja h évismétlés legyen a gyereknél én mondhatom azt h nem? Tehát h menjen 2.osztalyba?

Csak mert mindenki mást mást mond... Köszönöm szépen a válaszotokat!



2021. márc. 1. 06:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szabályok szerint nem tudom,hogy mi van, de ha a tanító javasolja, akkor - a későbbiek miatt - jobban teszed, ha nem tiltakozol.

Ezek szerint olyan alapvető készségek hiányoznak,amiknek hiánya meg fogja keseriteni a gyereked iskolai életét.

2021. márc. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni, hogy ha a tanító javasolja, és a szülő nem egyezik bele (megteheti, kizárólag akkor nem, ha a hiányzások miatt szükséges az évismétlés), akkor másodikban a gyerek el fog vérezni, és akkor már nem fogják kérdezni a szülőtől... Elsőben egészen egyszerűen nem kap bizonyítványt és újra járja, később bukik.

Arról nem is beszélve, hogy másodikba több mint valószínű, hogy ugyanaz a tanító fogja tanítani, akinek elsőben ellent mondott a szülő... nem lesz ez egy win-win helyzet.

Maximum azt tudom elképzelni, hogy ilyenkor átviszem a gyereket egy másik iskolába, és ott megy másodikba. De minek? Hogy ő legyen a hülyegyerek?

Számtalan okos, értelmes kisgyerek marad elsőben pusztán azért, mert nem érett a sulira. Nincs feladattartása, nem képes odafigyelni, gyorsan elfárad, nem fejlődött ki a szükséges finommotorika, amiért nem tud megtanulni írni, vagy nem képes még az elvont gondolkodásra, ami a számoláshoz kell (és oviban meg nyomja a szülő, nehogy szégyenszemre még 7 évesen visszamaradjon egy évet, mert milyenmár8évesensulitkezdeni?), stb... viszont ismétlés során ha nem is kiváló, de simán jeles eredménnyel végzi el a tanévet.

2021. márc. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Semmi ilyen nincs. Szerencsére. Csak azt nemtudtam hogy ez hogyan van. Mert vki azt mondja h van év ismétlés vki azt h nem... Csak ezért kérdeztem h ez hogy van... Mert vhol azt láttam h elsőben nem buktatnak vagy ilyesmi és évismétlés van ha úgy ítéli meg a szülő és a tanár is. Csak van hogy egyik akarja pl a szülő h maradjon elsős a gyerek a tanár meg azt mondja nem mert felesleges és van ez fordítva is.. Ezt nemtudtam h ilyenkor mi a helyzet. De köszönöm a válaszpkat:)
2021. márc. 1. 07:59
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy magának az évismétlésnem sincs igazából bizonyítványban semmi nyoma. Egyéb papírt kap a szülő arról, hogy visszatartják a gyereket és nemes egyszerűséggel nem kap ilyenkor a kicsi bizonyítványt, mintha nem is lett volna iskola.

Azt gondolom, most majd tömegesen fog ez előfordulni, hiszen a sok, még nem iskolaérett 6évest a rendszer bekényszeríti az iskolába, így hát nem nagycsoportot, hanem elsőt fognak ismételni. Lényegében csak a hely változik...

2021. márc. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!