Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szegedi Ságváriban hogyan...

A szegedi Ságváriban hogyan zajlik a töri szóbeli?

Figyelt kérdés
Eddig biztos voltam benne, hogy pusztán csak ki kell húznom egy tételt, majd arról beszélni. Viszont a szóbeli mintafeladatsorokban kicsit másképp néz ki a dolog, s meg kell mondjam, kissé összezavarodtam. Lényegében most akkor lesz benne például szöveg/kép elemzős feladat, vagy mégis hogyan másképp kellene értelmeznem a "mintafeladatsor" címszó alatt található feladatokat?

2021. márc. 1. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol ugyan úgy zajlik. Kapsz ábrákat, képeket és atlasz amit hasznalhatsz ezek segitsegek, pl nekem egy szerzetesek napirendjet leíró ábra szerüseg volt a tanár rá kérdezett, mivel foglalkoznak a szerzetesek ezt simán le lehetett olvasni róla és pontot ér ha használod őket. Ezeket hívják forrásnak, írásbeli is lesznek.
2021. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lesz a kihúzott tételen egy kép és egy szöveg, ezek kapcsolódnak egymáshoz. Azokból kell rájönni, hogy mi a téma, majd válaszolni az ahhoz tartozó kérdésekre.

Meg ugye két tételt húzol, egy egyetemeset, meg egy magyarosat. Ugye láttad a kategóriákat, amikből dönthetsz?

2021. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, láttam őket. Szerdán francia után már tudtam, hogy formáját tekintve a törinél is hasonlóre számíthatok.

Azt esetleg még meg tudnád mondani, hogy lesz -e időm kidolgozni a válaszokat, vagy egyből kell mondanom? Illetve az is érdekelne, hogy atlaszt használhatok -e?

2021. márc. 4. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, lesz időd, olyan 15-20 perc, de inkább az arra lesz jó, hogy felkészülj, mert fel -asszem- nem olvashatod, amit írtál.

Beszélned kell majd magadtól, a lapot esetleg beadhatod a végén, hogy tudjanak plusz pontot adni, ha valamit nem említettél meg, de leírtál.

Egyébként nem kell izgulni minimálisan sem, a ságváris töritanárok a világ legaranyosabb és legszimpatikusabb emberei, szóval biztosan azon lesznek, hogy neked a legjobb legyen! :)

Bár amennyiben jártál felkészítőre, gondolom megismerkedtél valamelyikükkel :D

2021. márc. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, hogy ment a szóbeli? :)
2021. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mennyi ideig voltál bent?
2022. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!