Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 17 évesen át tudok menni esti...

17 évesen át tudok menni esti tagozatra?

Figyelt kérdés

Most jelenleg fodrásznak tanulok, de az online suli mellett el szeretnék járni melózni hétköznaponként is, ezért arra az elhatározásra jutottam, hogy esti tagozatra szeretnék menni. Fogalmam sincs hogy hogy működik ez az egész, és örülnék ha valaki ki tudna segíteni a válaszával :)

Elméletileg a mostani sulimban nincs esti tagozat, de nem is szeretném feltétlenül folytatni a szakmát, megelégednék azzal is, ha sima érettségin lennék

Tudnám az adott osztályomtól folytatni érettségiig, vagy újra mindent előröl kéne kezdenem 9.-ben?



2021. márc. 2. 11:42
 1/3 anonim válasza:
Szia! Bármikor át tudsz menni estire, de talán ezt az évet már próbáld meg a mostaniban elvégezni.
2021. márc. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Ha betöltötted a 16. életévedet, akkor már nem vagy tanköteles, így a nappali képzésből át tudsz menni estire. Az esti iskoláknak is alapfeltétele - úgy tudom- a betöltött 16. életév. Menet közben szerintem nem tanácsos a váltás, viszont ha a kilencediket elvégzed a mostani sulidban, akkor estin nem kell újra kezdened, folytathatod a 10. évfolyamon.
2021. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Bocsánat az előzőben kimaradt, hogy előfordulhat, hogy bizonyos tantárgyakból különbözeti vizsgát kell tenni. Ha van olyan tantárgy amit nem olyan óraszámban tanultál, vagy nem tanultál, akkor kérhetnek különbözeti vizsgát.
2021. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!