Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen dallal érdemes elmenni...

Milyen dallal érdemes elmenni a Vörösmarty dráma tagozatának szóbeli részére?

Figyelt kérdés
Én versnek egy rövidebbet gondoltam, Victor Hugo-tól az Előhangot, vagy az Alkonyra hajlik-at. Mi legyen a dallal? Nem vagyok oda a népdalokért (s azokból úgy tudom többet kellene előadni), de jól tudom a szövegüket. Milyen műfajban gondolkozhatok? Lehet meséből, musicalből, esetleg feldolgozása egy korábbi dalnak? Milyen legyen a hangulata, hogy rendesen tudjak vele dolgozni (hangulat változtatás), és ne hiányoljam a dallamot? Ti mit visztek/vitettek? Válaszaitokat előre is köszönöm!

2021. márc. 3. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Népdal
Musical
Feldolgozás
Magyar nyelvű
Angol nyelvű
Mese
10 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, teljesen mindegy. Te érezd magadénak. Ha nem szereted a népdalt akkor ne népdalt. Lehet feldolgozás, musical, mese, bármi.
2021. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ha az ember egy nem túl népszerű / meséből jövő dallal megy, az nem nevetséges? Nem hiszem hogy túl sok sznob jelentkezne oda, De mivel ismeretlenek, nem szeretném magamat leégetni, függetlenül attól, hogy milyen hangom van. :/
2021. márc. 3. 21:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ciki, csak legyél önmagad.
2021. márc. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha leszel olyan szerencsés, hogy ide járhatsz, majd meglátod, hogy itt nincs ciki. Azt a dalt vidd, amit úgy érzel. A legjobb tanács a dráma felvételire, hogy ereszd el magad és eszedbe se jusson ez a szó, hogy ciki.
2021. márc. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy jelentkezni jelentkezhetnek sznobok, csak felvenni nem fogják őket 😊
2021. márc. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!