Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezősök! Ti hogyan oldottá...

Levelezősök! Ti hogyan oldottátok meg a pénteki órákat? Munka/Gyerek(ek) mellett?

Figyelt kérdés
Pl. amilyen szakot néztem, ott pénteken reggeltől estig vannak az órák.

2021. márc. 4. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányi szerződést írtunk. Kaptam félévente 10 napot (szorgalmi és vizsgaidőszakra összesen) tanulmányi szabadságként, cserébe vállaltam, hogy annyi ideig maradok a cégnél, ahány napot adtak nekem.
2021. márc. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez jó, hasznos. :) Köszi. Várok még válaszokat!
2021. márc. 4. 14:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Kiegészítés, mert félreérthető: annyi félévet maradok a cégnél, ahányszor 10 napot adtak nekem.
2021. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem havonta 1x vannak óráim, csütörtöktől szombatig, félévente 4 alkalommal. Én rendes szabadságot szoktam kivenni, és így pár nap szabim marad vészhelyzet esetére (4 nap, ha a szabvál órám nem hétvégére esik, akkor 2-3 nap). A vizsgákat estére vagy hétvégére időzítem.


A tanulmányi szerződés nálam nem volt opció, mivel teljesen mást tanulok, mint amit dolgozok, és az egyetem elvégzése után nem tervezek itt dolgozni.

2021. márc. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Bocsi az offért, de a tanulmányi szerződés mindenkinek jár aki munka mellett tanul?

Jelenleg én is tanulok és dolgozom is egy cégnél. Ha végeztem ott szeretnék majd elhelyezkedni. Ilyen esetben kaphatok én is plusz napokat a sulira?

2021. márc. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, nekem is pénteken reggel 8tól este 8ig óra van. Ráadásul a szombati nap is hasonló.
2021. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5!

1. válaszoló vagyok. Nem automatikusan jár.

Ez minden esetben egyéni megállapodás kérdése. Én egy kis cégnél dolgozok, nincsenek annyira specializálva a munkakörök, mint egy multi esetén, egy-egy az enyémhez hasonló pozícióra fél-egy év is lehet a betanulási idő. Nyilván a cég nem szeretné, hogy pénzt fektet a tanulásomba (azért ha jobban utánaszámolunk a félévente 10 nap pont egy hónap fizetett szabit jelent évente), aztán lelécelek, ők pedig kezdhetik előről másokkal, emiatt kötötték ki, hogy oké, támogatnak, de legalább X évet kell utána maradni (vagy kifizetem visszamenőleg a bérköltségem).

De ismerek olyan multit, ahol ha a kinézett képzés csak érintőlegesen is kapcsolódik a szakterületedhez vagy a cég profiljához, és nincs elszállva az ára, még akár a képzést is fizetik a tanulmányi szabadság mellé, röghöz kötés nélkül, mert az a filozófiájuk, hogy így ki tud alakulni olyan lojalitás, ami miatt nem akarod majd otthagyni a céget.

Meg kell beszélned a feletteseiddel, hogy van-e ilyen lehetőség a cégnél. Viszont azt jó, ha tudod, hogy ez a röghöz kötés nem két irányú. Ők ettől függetlenül felmondhatnak neked - de mint minden más, ez is megállapodás kérdése.

2021. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!