Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyi a valószínű...

Szerintetek mennyi a valószínűsége, hogy a Debreceni Egyetem pszichológia BA levelező, illetve nappali önköltséges képzésére idén alacsony ponttal is be lehet kerülni a közel háromszorosára növekedett kapacitásszám, és a jelenlegi helyzet miatt?

Figyelt kérdés

Sajnos kevés pontot viszek, mert orvostanhallgató voltam erdetileg, de sok küszködés után otthagytam, mert borzasztóan megterhelt, így ebben az esetben csak a biológia emelt érettségimmel viszek pluszpontokat. (Így elég kevés, csak 358 pontotom van, ha jól számoltam.) Nyelvvizsgát, és egy másik felvételi tárgyból történő újabb emelt érettségit nem tudtam (még) csinálni, mivel elég sok rossz dolog történt velem az orvosi után is, és ezek a körülmények pedig mondhatni ellehetetlenítették a pluszpont szerzést, illetve a többi érettségim sem sikerültek annak idején annyira jóra egyéb családi, iskolai problémák miatt. (Nem önsajnáltatásból írtam le mindezt, pusztán csak meg akartam magyarázni az alacsony pontszámomat.)

Felejtsem el teljesen idén, és legfeljebb majd csak jövőre kerülhetek be szerintetek is, ha újraérettségiztem? Tudom, hogy igazából nem lehet pontosan tudni a választ erre, mert sok tényező befolyásolja a ponthatárok alakulását, és jóllehet, kissé abszurd maga a feltételezés is, mégis valamiért úgy éreztem, ki kell írnom ezt a kérdést.

Ha válaszol nekem valaki, azt nagyon szépen megköszönöm!



2021. márc. 5. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

Hát ez is meg fog terhelni. Először az irgalmatlan sok magolás, utána az, hogy a vizsgán azt kell mondani, amit elvárnak, a véleményedtől függetlenül, majd az, hogy milliókat kell költened a továbbképzésedre, hogy munkát vállalhass, és végül az eladósodás, ami soha nem térül meg.


Szerintem igen, felejtsd el, de nem a pontok miatt, hanem mert szr választás.

2021. márc. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így előzetesen én azt mondanám, hogy a 358 azért nagyon kevés lesz. Tavaly 435 kellett, ha jót néztem, és 80 ponttal biztos, hogy nem lesz alacsonyabb a ponthatár. Szombathelyen például szeptemberben indult először a képzés, és 400 ponttal messze a legalacsonyabb ponthatáruk volt az összes pszichológiát oktató egyetem közül.

A megnövelt létszámot nem tudom, hol láttad, de a Felvi szerint max. 80 embert vesznek fel, és tavaly is 75-en jutottak be elvileg, úgyhogy nem látni semmi változást.

Persze, a remény hal meg utoljára, de én inkább újra írnám jövőre az érettségit a helyedben. Amúgy ha a pszichológiáról van kérdésed, írj nyugodtan privátban, szívesen válaszolok! (Igaz, én nem Debrecenbe járok.) Sok sikert! :)

2021. márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amennyiben helyesen tájékozódtam a témát illetően (én is pszichora készülök), bizonyos szakoknál vannak előre meghatározott ponthatárok, ami azt jelenti, hogy az az alatti pontszámot elérő diákokat nem tudják felvenni még akkor sem, ha valami csoda folytán (azért csodát írok, mert a pszichora mint írtad is, lehetetlenül nagy a túljelentkezés) marad ki hely. A pszicho is egy ilyen szak, országosan a minimum pontszám, amivel diákot felvehetnek, az 400 pont.

Ebből kiindulva gondolom, hogy ez ennyi ponttal most nem lesz lehetséges.☹️



[link]

2021. márc. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, benéztem, mert ez csak az állami önköltséges helyekre vonatkozik.
2021. márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
61%
Én levelezőre simán bejutottam hasonló előélettel pár éve,nappali nem volt opció.
2021. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk rengeteg a volt orvosis, ez a szak bírhatóbb szerintük. Mindenesetre tavaly önköltségesre már nem is vettek fel embert, mert annyira jó pontjai lettek mindenkinek. Így szerintem hiába a megnövekedett kapacitás..maximum leesik a ponthatár 435ről 420ra
2021. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!