Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Online lesz egyetemeken a...

Online lesz egyetemeken a vizsgaidőszak?

Figyelt kérdés

Kissé zavar ez a bizonytalan állapot, nem tudni semmit. Vannak egyetemek, ahol már eldöntötték, online lesz az oktatás és a vizsgázás is. Nálunk pedig az utolsó pillanatig várnak, pedig egyáltalán nem mindegy.


Levelezős vagyok, vidéken lakom, 3 óra a beutazás, meg kell oldanom a szabadságokat, amit jóval előre be kell jelentenem, meg kell szerveznek az utazást, és jobb esetben a szállást is, ha korán van vizsga. Ennek ellenére semmi információt nem adnak ki, nem is értem miért várnak a csodára....


2021. márc. 7. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Úgy tűnik, hogy sorstársak vagyunk. Tudom, hogy sajnos vannak olyan egyetemek, ahol nem igazán adnak tájékoztatást. Szeretik a hatalmukat fitogtatni, "úgyis azt csináljátok, amit mi füttyentünk". Én hallottam olyat, ahol az oktató kerek perec megmondta, hogy nem kapnak tájékoztatást a vizsgákról, mindenki legyen felkészülve minden eshetőségre.


Ennek az lehet sokszor az oka, hogy az oktatók egyértelműen ellenzik a távoktatást és jelenlét pártiak. Ott jobban tudnak önkényeskedni, míg online rendszerben vissza kell fogniuk magukat, mert mindent rögzít(het) a kamera. Az értékelések is sokkal objektívebbé válnak hasonló okokból.


Ennek ellenére én úgy tudom, hogy április 7 előtt esélytelen bármilyen jelenlét. Valószínű utána sem lesz semmi május közepéig biztosan. Utána viszont a helyzettől is függ. Mindig mondogatják, hogy lesz jelenlét, lesz jelenlét, de nem jön olyan könnyen össze. Emlékezzünk vissza, hogy múlt szeptemberben is jelenlétet akartak és bele is buktak, jól fellángolt a járvány. Valahol már márciusban jelenlétet akartak, hát nem jött össze. Április sem jön össze. Május és június sem fog.


Az is egy tényező, hogy az oltások hogyan haladnak. A mostani adminisztrációs baki még inkább rontja a helyzetet. Még a regisztráltakat sem tudják beoltani, de még az sem elég, a többi embert is kellene beoltani a nyájimmunitás eléréséhez. Aki egyetemista, az különösen veszélyeztetett. Az lenne a fair, ha egyetemre már beoltva mehetne vissza az ember (egyébként is azt mondta Müller, hogy húsvétra beoltják a regisztráltakat xD, na azt megnézem, készítem a popkornot).


Jön majd negyedik hullám is. Nem lesz ebben a félévben már semmilyen jelenlét. A távoktatás sokunk számára sokkal kedvezőbb (az általad említett okok miatt, munka, vidéken lakik az ember stb.), reméljük, hogy ez így is marad.

2021. márc. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%
Pár tárgyból bejelentették, hogy akármi lesz, írásban vizsgázunk, de vannak kurzusok, ahol az akkori járványhelyzettől függ.
2021. márc. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!