Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha valaki nem...

Mi történik, ha valaki nem bírja elvégezni a rendőrtisztit?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ha nem tudja elvégezni valaki, akkor tiszthelyettes lesz. Ha ez igaz, akkor hány teljesített félév kell ahhoz, hogy valaki tiszthelyettes legyen?

2021. márc. 7. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
2 félév után van tisztjelölti vizsga, ami egyenlő az őr- járőrtársival. Utána ha leszerelsz vagy ilyesmi, elmehetsz vele tiszthelyettesnek. De akkor is vissza kell fizetned, amit az állam rád költött.
2021. márc. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. Sokan csinálnak egyébként ilyet, hogy egy évet járnak oda aztán elmennek tiszthelyettesnek? Vannak, akik direkt ezt csinálják? Belegondolva idő szempontjából (nem pénz szempontjából) jobban megéri, mint két félévet eltölteni a tiszthelyettesi képzésen.
2021. márc. 25. 12:39
 3/13 A kérdező kommentje:
*két évet eltölteni tiszthelyettesi képzésen
2021. márc. 25. 12:40
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg jobban, mert már van 10 hónapos rendőrképzés, amivel ugyanazt kapod. Fizetésed ugyanannyi lesz őrmesterként, mintha tisztjelölti után leszerelnél és elmennél őrmesternek. Én eddig 1 emberről tudok, aki ezt megcsinálta. Az sem biztos egyébként, hogy ezzel a "tisztjelölti oklevéllel", mert csak ezt kaptunk róla...egyáltalán felszerelnek-e. Nekem egy NAV-os ismerősöm tudta ezt megcsinálni, de neki a szülei is a NAV-nál dolgoznak, elég macerás procedúra volt, de gondolom a szülei rájátszottak ebben, hogy sikerült neki.
2021. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Oh. Akkor nem is lehet munkát kapni azzal, csak ha vannak valakinek kapcsolatai? Dehát ha tiszthelyettesek lesznek, akkor muszáj munkát biztosítani nekik nem?

Egyébként nekem nem ez lenne a tervem, csak B terv, ha esetleg nem menne annyira a tiszti, mint ahogy kéne.

Erre az esetre megnyugtató lenne, hogy hogyha nem megy, akkor is egy tanév után már tudok dolgozni, csak alacsonyabb rendfokozattal.

Egyébként azt nem tudod véletlenül, hogy a diákoknak már bejelentett munkahelyük van, vagy végig csak gyakorlatoznak? Hallottam, hogy már őket is hívják be szolgálatra, de nem tudom, hogy kapnak-e érte fizetést, vagy az csak ilyen órarendbe épített gyakorlat nekik, és, hogy mennyit vannak szolgálatban diákéveik alatt.

2021. márc. 25. 16:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Idejárok egyébként. Beépített gyakorlat az nyaranként 1 hónap, júliusban, arra nem jár pénz. Tavaly márciussal lerendeltek minket a határra, amit csak azért fizettek ki júniusban 940-es órabérrel, mert valaki beküldte az ellenzéki médiának, hogy ingyen dolgozunk. Több, mint 360 órát lenyomtunk a pár hónap alatt és egy köszönömmel akarták kiszúrni a szemünket. Illetve volt még most 1 hét COVID járőr novembertől, de ugye ez is a veszélhelyzet miatt, az is ki lett fizetve, hasonlóan 940-nel.


Szerintem nem nagyon lehet a tisztjelöltivel munkát kapni. Amiatt meg ne aggódj, hogy nem menne a tiszti! Van olyan, aki 9 tárgyból bukott végzősként, a büntetőjog 1,2,3,4,5 sem volt meg neki, de vele is csak szerződést hosszabbítottak és 1 évvel később végez. Átrugdosnak mindenkit, ne izgulj!

2021. márc. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igen, bejelentett munkahelynek számít, mert ugye ez a tisztjelölti jogviszony kettős jogállás, az ORFK-val is szerződésben vagy, az ösztöndíjat munkabérként utalják. Nyugi, ez a 4 év már beleszámít a nyugdíjba! :D Annyi haszna van, más nem nagyon ennek a képzésnek.
2021. márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Van olyan, aki 9 tárgyból bukott végzősként, a büntetőjog 1,2,3,4,5 sem volt meg neki, de vele is csak szerződést hosszabbítottak és 1 évvel később végez. Átrugdosnak mindenkit, ne izgulj!"


Nagyon szomorú!


Aki nem ismeri a jogot az nem méltó arra, hogy felvegye a rendőr jelmezt.


Vicc kategória az egész szerv amúgy. Szánalmasak.

2021. márc. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, mondjuk neki az édesapja valami kapitány. Ezen meg nem kell csodálkozni, az ilyenek érvényesülnek, akinek kapcsolatai vannak!


De arról meg inkább nem is mondok véleményt, hogy milyen itt a büntetőjog oktatása, meg a fontos szakmai dolgok oktatása. Hulladék. Ha nem ülsz le magadnak és nem tanulod meg, nem fogod tudni. Az összes tanár kuka.

2021. márc. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A minőség egyetemén hulladék az oktatás színvonala, ez miért olyan meglepő? :D :D
2021. márc. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!