Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy érdemes dönteni a jövőnkr...

Hogy érdemes dönteni a jövőnkről? Igények és elhelyezkedés alapján válasszunk végzettséget, vagy érdeklődés alapján? Nem felelőtlenség pusztán "a szívünkre" hallgatni?

Figyelt kérdés

Én ezzel a dilemmával a 20-as éveim kezdete óta küzdök, és azóta se tudtam dűlőre jutni. Lehet, hogy velem van a baj, de nem értem azokat az embereket, akik elmennek egy olyan képzésre, amire semmi kereslet nincs, majd utána nem értik, miért nincs soha elég pénzük. Nem úgy kéne nekiindulni az életnek, hogy eldöntöd, hogy mit hány éves korodra akarsz összehozni, kiszámolod, hogy ahhoz mikor hol kell tartanod, és aszerint választani szakmát, illetve ahhoz vezető képzést?


Én eddig azt csináltam, hogy olyan jolly joker dolgokat tanultam, amiket bármilyen területen fel lehet használni (nyelvek), és a diplomám is ilyen "multis" diploma. Viszont nem érzem magam jól, mert úgy érzem, hogy az alkatomból, érdeklődésemből egy tudományos pálya simán kitelne, csak ezt nem kezdtem el időben, és arról sem vagyok meggyőződve, hogy megéri. Engem borzasztóan demotivál pl. az, amennyit egy pályakezdő orvos vagy tanár annyi tanulás után keres. Két felsőfokú nyelvvizsgával és egy nem túl nehezen megszerzett alapdiplomával én több kezdőfizut kapok, mint aki 10 évig tanult orvosin (jó, tudom, ez pont változni fog szerencsére). Viszont szerintem az emberek többsége polgári jólétet akar, amihez vagyon kell, de a legtöbbjüknek nem nagyon van elképzelése róla, hogy hogyan teremtse elő.


Igazából nem tudom, hogy én vagyok a hülye, amiért 30-hoz közelítek, és nem egy egyenes irányban haladtam, vagy mindenki más, aki elmegy valami olyan dolgot tanulni, amiről egyetem után derül ki számára, hogy nem díjazza a piac.


2021. márc. 8. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Alkat kérdése. Van, akinek a jó fizetés "elég" lelkileg is, van, akinek nem. Az sem mindegy, hogy az a bizonyos érdeklődési kör mennyire elrugaszkodott: egyszerűen nem jár kiemelt kereseti lehetőséggel vagy kifejezetten "életképtelen". De nagy sz*vás egy életen át olyasmivel foglalkozni, ami nem érdekel.
2021. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Enis hasonlo vagyok, ezer dolgot atgondoltam es ezer dolgot szívesen csinalnek, elterveztem a jovot DE..

-Nem minden embernek adatik meg a valasztas lehetosege

-lehet hogy elkezded az orvosit es szembesulsz hogy ja en elajulok a vertol es sebesznek keszulok. Tehat kuka.

-valaki elvan azzal hogy azt csinalhatja amit akar es szeretne, ezzel is elered azt az allapotot hogy a munkahely nem munkahely hanem a hobbid fizeto valtozata.

-nem mindenki akar stresszes munkahelyet, pl en hotelvezetonek készülök, de mar elore felkeszulok hogy hiába leszek vezeto (sok penz, jo hely, kotetlen munkaido) lehet hogy rengeteget kell bent lennem, szervezni, tervezni,ha meg valami mellé megy akkor millios karokrol beszelhetunk, nem epp nyugis.

-A munkahely is kozre jatszik nem is kicsit na meg ahol laksz.

- nem mindenkinek van esze es agya na meg tehetsege pl a nyelvekhez.

De pl az h van 2 felsofokud egy tok jo dolog, de mondjuk nemtom azzal hol helyezkedtel el? Mert pl tudom h a forditok jol keresnek de en nem tudnam azt csinalni allandoan:)

2021. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát, jelenleg egy multinál, mint a legtöbben, akik nyelveket tudnak, de ezt csak átmeneti állapotnak szánom.
2021. márc. 8. 18:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Hat Te annak szanod de kitudja? Lehet nem talalsz mas helyet, lehet beut a sz.r valamiben (vilagjarvany), lehet nem lesz munka a kornyeken. Ezert nem er semmit az eltervezes. Mert 1000 dolog kozbe huzhatja, sajnos az elet ilyen:) sztem orulj annak h tudod ezt csinalni ennyi penzert, ha tanulni akarsz csinalj esti levelezot, tanulni sosem keso. En mesterezni akarok, nekem az alapdiploma olyan nyeh.
2021. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!