Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus Pénzügy és számvitel...

Corvinus Pénzügy és számvitel levelező vagy BGE angol nyelvű pénzügy és számvitel alapképzés?

Figyelt kérdés
Ha valaki valamelyik egyetemen az adott szakra jár, tudna nekem véleményeket írni róla? Köszönöm!

2021. márc. 8. 18:18
A kérdező szavazást indított:
Corvinus levelező pénzügy és számvitel alapképzés
Bge angol nyelvű nappali pénzügy és számvitel alapképzés
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Corvinus.


#csakapresztizs

2021. márc. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a Corvinusra jártam az említett alapszakra, csak nappalin. Meg voltam vele elégedve, azt kaptam tőle, amit az elején ígértek. Elhelyezkedni könnyű volt, illetve a mesteres felvételik is könnyen mentek.


Miért levelező egyébként, illetve a BGE-n miért angolul tanulnál?

2021. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Corvinuson nem indîtanak angol nyelvű pénzügy és számvitel alapképzést, viszont, akkor már ha magyar nyelvűre mennék dolgoznék mellette, mert jelenleg is dolgozom, ezért a levelező. Viszont a BGE-nél meg, mert angolul lenne, és úgy érzem, hogy fontos, hogy legyen egy erős szakmai nyelvi tudása az embernek. Ez mellett a mesterképzést mindenképpen angolul szeretném elvégezni.

2021. márc. 29. 01:11
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarok beleszólni, de egyrészt a magyar számvitelt vétek lenne angolul tanulni, másrészt a pénzügyes tárgyakon a szakszavakat egyébként is angolul oktatják, mert úgy használja mindenki őket. Pusztán az angol nyelvért nem érdemes idegennyelvi hozzájárulást fizetni (BGE-n félévente 150-200 000Ft).


A Corvinuson levelező pedig legjobb tudomásom szerint csak önköltségesen indul. Nem éri meg a félmilliós tandíjat kifizetni, ha ingyen is tanulhatsz mellette nappalin. Heti 30 óra munka lazán megoldható a nappali alatt is.


Ha rám hallgatsz, nappalin végzed a Corvinuson és amellett dolgozol. Sokan csinálják így.

2021. márc. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köazönöm a válaszodat! 😊
2021. márc. 30. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!