Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valakinek van sikeres átjelent...

Valakinek van sikeres átjelentkezési/felvételi tapasztalata a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziummal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


9. osztályos diák vagyok és szeretnék átjelentkezni a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumba. Természetesen elolvastam az iskola honlapján az átjelentkezésről való tudnivalókat!


8. osztályban nem jelentkeztem a Fazekasba (akkor még nem is tudtam az intézmény létezéséről, mert eredetileg vidéki vagyok). Idén szeretnék átjelentkezni. Jó tanuló vagyok, kiemelkedő (de nem kitűnő) átlaggal és versenyeredményekkel is rendelkezek.


A baj az, hogy nem maximális értékekkel rendelkezem.

A bizonyítványom nem csak 5-össel van tele és sajnos 3-asom is van (ezek az adatok a 9. félévi és a 8. év végi bizonyítvány-eredményeimre vonatkoznak). Ugyan, ha kiszámolom az átlagomat, akkor egy kitűnő (maximum 3 db 4-essel rendelkező) tanuló átlagát kapom. Illetve, nem tudom, hogy valamilyen úton-módon visszakeresik-e a központi felvételi eredményeimet (O.M. azonosító megadásával nem nehéz nekik ezt kideríteni). A központi felvételi eredményem nem lett a maximális 100 pont, de még 90 pont feletti sem. A magyar írásbelim kiemelkedően sikerült, de a matematika írásbelim sajnos ellensúlyozta és lerontotta az összeredményemet. Rendelkezek pár versenyeredménnyel is, de azok össz-vissz 3. helyezések és egyik sem országos eredmény.


Érdekelne engem pár dolog, hiszen az ország élvonalában lévő intézményéről van szó.:

- Mennyire ítélik meg a tanulókat a jegyek és az eredmények alapján?

- A diákokat egyedül számadatok és eredmények alapján nézik, vagy a személyiség is egy fontos szempont az iskolának (hiszen átjelentkezőként írnom kell magamról, amivel betekintést nyernek a személyiségembe, jellemembe)?

- Az átjelentkezni kívánó diákokkal kritikusabbak, azaz, a sztereo-tipikusan “gyenge” tényezők miatt lenéző az intézmény (jelenleg egy művészeti szakgimnáziumban tanulok, ami sajnos okkal nem hangzik kecsegtetően)?

- Ha nem vagyok a 100%-osan teljesítő mintadiák és nem rendelkezek tátott szájú reakciókat előidéző versenyeredményekkel, akkor “esélytelen” a jelentkezésem sikeressége?


Jelenleg egy művészeti szakgimnáziumban tanulok és a Fazekas Társadalomtudomány tagozatú osztályába szeretnék jelentkezni. Ez a tagozat a magyar nyelvre, történelemre és az idegen nyelvre szakosodik főként és ez a 3 terület kifejezetten érdekel. Azt is elmondhatom, hogy ebben a 3 területben kiemelkedően teljesítek és versenyeredményeket is szereztem bennük.


Nyilván, ezekből a mondatokból nem lehet tisztán felmérni az esélyeimet. Ez mind olyan adat, amit én osztottam meg magamról. Személy szerint azt gondolom, hogy nem lehetetlen a bekerülésem és lenne lehetőségem. Az ellenérveket is bőven fel tudnám sorolni, ezért kissé tanácstalan vagyok.


Szívesen beszélgetnék olyan emberekkel, akik sikeresen tudtak felvételizni/átjelentkezni a Fazekasba!

Hogy ha van közöttetek ilyen ember, akkor azt megkérem, hogy írjon nekem!

Lehet írni itt, a Gyakori kérdéseken privát üzenetben, vagy egy komment formájában is!


Köszönöm, hogy ha valaki elolvassa ezeket a sorokat!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét!

Előre is megköszönöm a válaszokat!



2021. márc. 9. 04:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szakgimiből kicsi az esély az átvételre. Más a képzési rendszer szakgimiben mint egy gimiben. Különbözeti vizsgát kellene tenned egy csomó tárgyból. A kilencedik évfolyam jellemzően fullra fel van töltve.

Így ne csodálkozz ha helyhiányra hivatkozva elutasítanak. Ráadásul a jelenlegi helyzetben nem hiszem, hogy bajlódnának veled.

Persze azért egy telefont megér. Sok sikert!

2021. márc. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sajnos esélytelen. Még a top gimikből se nagyon vesznek át senkit helyhiány miatt,szakgimiből tényleg esélytelennek tartom.
2021. márc. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fiam oda jár. Nagyon szereti. Most végzős. A lányom művészeti szakgimibe jár. Így ha nézem a két gyereket és az iskolakat elképzelhatetlennek tartom, hogy a lányom valaha is érezne magában annyi affinitast, hogy átjelentkezne a Fazékba.


Mégis az mondom, hogy ha Te nagyon szeretnéd, akkor próbáld meg! A jegyek és az átlag nem annyira kardinális a folyamat során. Ami fontos, hogy felvegyenek az pedig a motiváltság. Mennyire vagy lelkes, motivált. Egyébként ha figyelmesen áttanulmányozod a tájékoztatót kiderül, hogy ha nem vagy kitűnő csak pár pontot veszíthetsz. Amikor a fiam felvételizett, akkor volt egy lány aki 100pontos magyart írt, de a matek fos lett neki. A Fazekasba mindenkit behivnak szóbelizni, aki képes bármelyik tantárgybol 100%os felvit írni. Arra azonban ügyelj, hogy matekból se legyél tök gáz. A lány nagyon penge volt magyarbol. De matekbol nem tudott alap dolgokat. A 3mal oszthatóság feltételét kellett volna elmondánia (ez volt a legutolsó mentő - mentő) kérdés de sajnos nem tudta. Ez a gimi egy reál beállítottságú gimi. Ahhoz hogy felvegyenek azért a real dolgokban is jartasnak kell lenned. Bár belathatjuk, hogy a gimisek közül az A osztályba járó gyerek sokkalinkább humán beállítottságuak, de a reál tantárgyakat ott is kell tudni.


Összefoglva én megprobálnám helyedben, mert borzasztó makacs és konok vagyok. Ha valami nem sikerül azt addig csinálom míg sikeres leszek abban. Maximumra törekszem.Ha egy dologba belekezdek, akkor azt megnyerem. Embertarsaimat segítem. Ezeket a tulajdonsagaimat gyermekeimbe is belenevelem. Leginkább a személyiséget nézik a Fazékban. :) Próbáld meg! Írd meg légyszíves, hogy mi lett!

2021. márc. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Sikerült végül átjelentkezni? Milyen folyamatot igényel? Levelet írtatok/ igazgatóval kommunikáltatok?/Újból felvételizni kellett?/Csak különbözeti vizsgát kellett tenni?
2021. ápr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Miújs?
2022. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!