Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi vár rám szeptembertől az...

Mi vár rám szeptembertől az orvosin?

Figyelt kérdés
Idén felvételizek, de fogalmam sincs, hogy milyen az oktatás a jelenlegi helyzet miatt. Gondolom online zajlik, amibe elég elkeserítő belegondolni. Szeptemberre várható némi változás?
2021. márc. 14. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Előbb nyerj felvételt, utána ráérsz ezen gondolkodni (most még úgysem tud releváns választ adni senki).
2021. márc. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Leglightosabb napokon is napi 6 óra tanulás.


Már az első héten többet kellesz tanulnod mint az érettségire kellett (kis túlzással).


Szociális élet csak nagyon leszűkítve (ez akár egy évtizedekig is), ebből kifolyólag család tervezés nuku.


Készülj arra, hogy orvosin az oktatók szakképzett orvosokból állnak akik közül lesz akit egyszer se fogtok látni csak a vizsga napján.


Mire vagy még kíváncsi?

2021. márc. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szerintem fogalmad sincs, milyen az orvosin. Beszéltem korábban orvosisokkal, és edzésre, egykét kávéra, kisebb bulikra mindig volt szabadidő. Ha a családtervezés (egybeírják) nem lenne lehetséges, akkor sok orvosnak nem is lenne családja, márpedig van.


De lehet neked nehezebben megy :)

2021. márc. 15. 01:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, miután elvégezte az egyetemet, utána működhet a család, de addig nem.
2021. márc. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
24 évesen még előttem áll az egész élet, ezért nem gondolom, hogy olyan sok mindenről lemaradnék családügyileg.
2021. márc. 15. 01:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A családomban az egyik rokon orvosira jár. Ebben a helyzetben is van néhány óra ami jelenléti (boncolás). Rengeteget tanul. Anatómiából két hét tanulás után 10 perc alatt kirúgták az online vizsgán, mert az egyik kérdésre nem tudott válaszolni. Szerencsére utóvizsgán átment.


Rengeteg tanulásra készülj! A szociális élet meg egyéntől függ. Az első héten rá fogsz jönni, hogy az emelt érettségi semmi az orvosin való vizsgázáshoz képest. Az emelt érettségin 50% már négyes egy demón meg mázlid van ha 50%-tól kettes.

2021. márc. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nagyon próbálnak itt ijesztgetni. Nem egózni akarok úgyis anonim, de első évben én nem tanultam szabadidőmben, figyeltem minden órán, aktív voltam, érdeklődő és ha jött egy zh arra elég volt egy hétvége átnézni, mindegyik vizsgára pedig másfél hetet szántam. Nem túlzok ha azt mondom, hogy minden héten buliztunk volt hogy kétszer is. 5 fölötti átlagom lett.

Az első év így van tervezve. Hagy időt kapcsolatépítésre, belerázódásra, élvezni a megváltozott körülményeket.

VISZONT! Most ha visszamehetnék, alaposabban készülnék mindenre, egyrészt azért mert borzasztóan érdekel, meg mert tényleg nem lehet alapok nélkül építkezni. A legjobb tanácsom most, hogy gondolkozz el rajta, hogy miért akarod ezt csinálni. De igazán mélyen tekints magadba, mert csak akkor fog gördülékenyen menni, ha jó úton jársz és ezt fel is ismerted.

2021. márc. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!