Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent István Egyetem élelmisze...

Szent István Egyetem élelmiszermérnöki karáról vélemények?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz? Jól lehet vele keresni? Nagyon sok matek és fizika kell hozzá?

2021. márc. 15. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
6%

Az már nem is ilyen néven fut, hanem valami agrár bla bla bla.

Amúgy az élelmiszer mérnök nem egy ütős cucc.

2021. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszertudományi kar van, ahol élelmiszermérnöknek tanulhatsz.

Nézd meg az egyetem honlapját, ott van órarend meg minden féle infó a karról/szakról.

Jól pedig nem papírral, hanem tudással lehet keresni. Nem úgy megy ez, ahogy sokan elképzelik, hogy felmutatod a diplomádat, mint a bérletet a buszon, és egyből kapod a zsíros fizut. Senkit nem érdekel a diplomád, ha életképtelen vagy.

2021. márc. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
"Az, hogy mennyire lesz nehéz (főleg az első év) nagyon függ attól, hogy milyen alapokkal jössz. Sajnos egy info-angol érettségivel is felvesznek, de az erre a szakra kevés lesz. Nem lehetetlen nulla kémia, fizika, matek tudással megcsinálni, csak nehezebb lesz és sokat kell majd tanulni. Elég gyakorlatias, bár egyes tárgyakból összesen van kb. 4 gyakorlat egy félévben, persze a legtöbből heti 1. Szerintem a közösségépítés terén van hova fejlődni, de ha nem zárkózol el a dologtól, könnyű barátokat találni, nem olyan sokan járnak a szakra. Illetve a gólyatáborba is megismersz már pár embert. Bár csak a saját szakirányomról tudok nyilatkozni, de nekünk abszolút segítettek gyakorlati helyet keresni, a tanszéken volt egy felelősünk, ő bonyolította ezt le, persze nem árt, ha talpraesett vagy, lehet önállóan is keresgélni. A matek nehéz. Nekem az volt, de én egyetemen tanultam először deriválni, integrálni. Így is meg lehet csinálni, viszont nem lesz elég a heti 1 előadás és heti 1 gyakorlat, le kell ülni otthon is. A fizika 1-2 sok emberen kifog, amit őszintén nem értek, az egyik legjobban oktatott tárgy, szuperek a gyakvezetők, jók az előadások, az egész tanszék nagyon-nagyon segítőkész. Egyértelmű mit várnak a ZH-n, fel lehet készülni rendesen és nem ér meglepetés. Van számolási gyakorlat és labor is, elég összetett a tárgy, de messze nem a legnehezebben teljesíthető. A kémia most nem tudom, hogy hogyan van, változtattak a tárgyakon mióta én kezdtem, de erre is igaz, hogy jó, ha van tudásod gimiből, különben ugyanúgy sokat kell melózni a jó jegyért. Mi kb. 180-an kezdtük, 90-en diplomáztunk "rendes" időben. Van, aki azért hagyja ott, mert mégsem ezt akarja, van, akinek nehéz, de van, aki csak csúszik, szóval erre nem nagyon alapoznék. Egyébként szerintem jó kis szak, ha tényleg érdekelnek a természettudományok, meg eleve az élelmiszeripar, akkor hasznos. Minden területbe belekóstoltok egy kicsit (bizony ám, marketing, gazdaságtan, élelmiszerjog stb.), persze lehet, hogy valakinek pont ez nem tetszik."
2021. márc. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Levelező szakon, munka mellett el lehet végezni simán?
2021. márc. 16. 18:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán! Ez jó! Megnevettettél! :D
2021. márc. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!