Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan aki nem engedte...

Van itt olyan aki nem engedte az idei tanévben a gyermekét tartós betegsége miatt iskolába? Mit gondoltok erről? Lehet erre igazolást kérni az orvostól? Nem baj, ha meghaladja a maximum óraszámot a jelenlét hiánya?

Figyelt kérdés
2021. márc. 18. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen diákom. A szülőknek írni kell egy kérvényt az oktatási hivatalnak. Sajnos ez a diák még a digitális oktatásba se nagyon jelentkezik be és azt várja, hogy majd a tanév végén osztályozó vizsgázhat. Nagy valószínűséggel évet fog ismételni.
2021. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi most kaptuk meg az engedélyt az oktatási hivataltól, de nekünk komoly indokunk volt rá, és az orvosától kaptunk hivatalos kérelmet, hogy tartsuk otthon a gyereket. A gyerek egyéni tanrenden van, de az online órákba betárcsázik, és folyamatosan tanul, illetve oldja meg a feladatokat amiket a tanárok küldenek, megírja a dolgozatokat stb. Szülőként az a véleményem erről, hogy ez csak akkor vállalható, ha mint szülő vállalod, hogy legalább napi 2 órát tanulsz vele aktívan, máskülönben esélytelen. Az én gyerekem pl matekból, rajzból, informatikából nagyon erős, de a lexikális tárgyakat (történelem, földrajz) és az irodalmat, nyelvtant tanulni kell vele aktívan, és ennek érdekében a család összes tanár tagját mozgósítottuk, konkrétan 3 családtag tuningolja folyamatosan (így kb. a tantárgyak felét tudjuk lefedni). Ehhez tegyük hozzá, hogy én pl. egyetemi oktató vagyok bölcsészkaron, a gyerek anyukája is diplomás tanár, a nagyszülei is... így összerakjuk magunkat valahogyan, de nem könnyű.
2021. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két tanítványom is van OH engedéllyel. Pedagógus szülővel működik a dolog... másképp nem igazán, osztályozó vizsga a vége.
2021. márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!