Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvi előkészítőre úgy...

Nyelvi előkészítőre úgy menni,hogy orvos lesz?

Figyelt kérdés

Tehat a fiamnak megtetszett a spanyol nyelv,így gimnáziumba megy,azon belül is spanyol NYEK-re,nem pedig biológia-kémiára.

FÉLRE ÉRTÉS NE ESSÉK,én támogatom,csak bizonytalan vagyok és ahogy látom,ő is a egy picit.

Ő azért aggód,mert lefog maradni azokról,akik biokémre mentek...és így én is aggódok.


Tehát nyelvi tagozatról lehet majd menni orvosira,vagy természettudományi egyetemre?

Mit takar ez a fakultáció? Fel ajánlották ezt is,de én ezekkel nem vagyok képben:D.



2021. márc. 20. 07:13
A kérdező szavazást indított:
Igen,persze,nyugodtan menjen spanyol NYEK-re,simán be rud így is jutni az orvosria.
Inkább menjen a biológa-kémia tagozatra,spanyol NYEK-ről elég nehéz továbbtanulni az orvosi egyetemre.
46 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Be fog tudni majd úgyis kerülni orvosira, semmi hátránya nem lesz sztem.Annyi, hogy 11.ben vegye fel a biológiát és a kémiát fakultációként és akkor tud emelt érettségit tenni, s azáltal be tud majd kerülni orvosira, ha elég jól megírta. :)
2021. márc. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Én is nyelvtagozatról mentem orvosira és jó pár ismerősömről is tudok még, aki ebben a cipőben jár.

Ha a sulinak jó a biológia-kémia fakultációja vagy lehetőség van ezekből szakkörre, esetleg versenyfelkészítőre járni, akkor nem kell tartani attól, hogy esetleg hátrányban lenne a természettudományi tagozatosokhoz képest.


Ha ezekre esetleg nincs lehetőség, akkor még a magántanár is lehet opció, de egyébként az interneten is nagyon sok ismeretterjesztő anyag van. Illetve biológia-kémia témájú könyveket már a fakt előtt is olvasgathat, hogy kicsit rákészüljön, plusz tudást szerezzen az alapórai ismeretek mellett.


Egyébként a nyelvtagozatnak én tapasztaltam előnyét orvosin.

Ha fogékonyabbak vagyunk az idegen nyelvekre, akkor hamarabb ráérzünk a logikájukra. A latin nyelvcsalád nyelveinek ráadásul nagyon sok hasonló szava van. Pl. a spanyol esetében is sok olyan szó van, ami latinul nagyon hasonló, és így könnyebb megtanulni latinul is, ha már egyszer megtanultuk spanyolul. A latin pedig nagyon fontos, mert az egész anatómiatanulás alapja.Az anatómia pedig sok más tárgynak az alapja is egyben.

2021. márc. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor ezek szerint egy pici előnye is lehet ennek? Mert egyébként 10. osztályban akar nyelvvizsgázni spanyolból és ha úgy van akkor majd latinból is csinálhat egy nyelvvizsgát?

2021. márc. 20. 08:31
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Kéttannyelvű iskolába jártam, sajnos nálunk nem volt elég erős a biológia kémia fakultáció, ezért különtanárhoz kellett járnom, hogy megfelelően sajátítsam el a tananyagot és jó eredményeim legyenek. Úgyhogy ez főként attól függ, hogy milyen az iskola bio-kém faktja és ha gyenge, akkor fel tudja ismerni és elkezdjen különórákra/felkészítőre járni suli mellett. Én nem bántam meg, mert szereztem 2 nyelvvizsgát a gimnazista éveim alatt és ezt szerintem a jövőben hasznosítani fogom, viszont tény, hogy több időt és szorgalmat igényel, ha emellett ilyen céljai vannak az embernek.
2021. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Igen, latinból is csinálhat nyelvvizsgát, amennyiben ezt választja. És ha még középsuliban spanyol mellett megtanul latinul, akkor az orvosi latin kritériumtárgyat az ki fogja váltani egyetemen, legalábbis nálunk elfogadták, ha az illetőnek volt latin nyelvvizsgája.
2021. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

Én nem tagozatos gimiből kerültem be. Fakultációt 10.-ben kell választani és 11-12. osztályban plusz órái lesznek belőle, így választhatja bioszt és kémiát (vagy fizikát). Nekem magántanár is kellett ezek mellett...

Szerintem felesleges latinból nyelvvizsgázni, koncentráljon a bioszra, kémiára/fizikára és a többi érettségi tantárgyra.

A felvételihez jó lesz a spanyol nyelvvizsga, de jelenleg angol kell a diplomához, így inkább azzal foglalkozzon mint a latinnal.

2021. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Értem,a spanyolt mindenképp megcsináljuk,a latint meg meglátjuk még,ha van energiája és ideje,akkor azt is.

Azt viszont nem tudom,hogy milyen erős a faktja😕,de a weboldalon azt írtak,hogy feljészít az emelt érettségire.

2021. márc. 20. 10:42
 8/25 A kérdező kommentje:

Sajnos nem ismerünk olyan diákot,akinek van ebbe tapasztalata.

De egyébként én tudok segíteni neki biológiából és kémiából is,mert ehhez értek (nem egoizmusból).

2021. márc. 20. 10:50
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Mi azt nem tudhatjuk milyen képességei vannak a gyermekének, illetve milyen a felkészítés a suliban. Majd 11.-ben meglátják, hogy megy neki, hogy halad, milyen az oktatás és elég-e az Ön segítsége. Ha úgy érzik további segítség szükséges, akkor 12.-ben keresnek magántanárt vagy érettségi felkészítő tanfolyamokat.

#6

2021. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, ha van rá esze, akkor felveszik így is orvosira.


Inkább azt beszéld meg fiaddal, hogy azt a +1 évet akarja-e tényleg.

Én is nyelvis osztályba jártam és most nagyon úgy vagyok vele, hogy mostani fejjel biztos nem mentem volna. +1 évvel előrébb lennék az életemmel (egyetem meg stb...)

Főleg, hogy a fiad orvosira menne, ami nem egy rövid szak.


De persze a nyelv miatt meg nagyon jó az a +1 év. És őszintén azért általánosban senki sem tudja 100%-an, hogy mi is akar lenni, lehet már 1 év múlva spanyol tanár akarna lenni.

2021. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!