Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok óriási pontnövek...

Mit gondoltok óriási pontnövekedés lesz így,hogy ilyen sokan jelentkeztek osztatlan jogász szakra?(2021)

Figyelt kérdés
Debrecenben levelező önköltséges képzést jelöltem meg. Eddig mindig kb.300 pont volt, szerintetek lehet óriási növekedésre számítani ennyi jelentkezővel?( eddig soha nem jelölte meg ennyi ember,280,tavaly 183ból 83 embert vettek fel)

2021. márc. 22. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem idén, hanem jövőre fog megnövekedni, hiszen az idén az utolsó helyre felvett hallgató pontszáma fogja megadni a következő évi pontszámot.

Az viszont biztos, hogy nagyobb lesz a verseny, főleg az államilag támogatott képzéseken.

2021. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Szia, én is jogra jelentkeztem és idén érettségizek:)

Szerintem jogok annyira nincsen túljelentkezés mint például egy gazdasági szakon. Nekem 97tel több ember ami ha belegondolsz tényleg nem kevés de a ponthatár mindig hasonló szokott lenni arányban. Ami felvin ki van írva csak egy adat, amiből első helyen csak x ember jelolte ami azt jelenti ha felveszik mas iskolakba az elotte levoket automatikusan csokken. Nekem 40 ember jelolte elso helyen az iskolat ami annyira nem rossz mivel az elotte levoek jelolhettek barmit es ha felveszik oket oda aggodalomra semmi ok. Hozd ki magadbol a maximumot es ennyi, sok sikert:)!

Szerintem levelezőn mindig kevesebb, igaz debrecenit nem neztem de olyan 310re tippelek maximalis emelkedesnek

2021. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak az a probléma,hogy nagyon minimális a felvehető létszám a levelező államilag finanszírozottra,azt hiszem 6-8 fő. Valószínűleg ők az önköltséges formát is megjelölték. Ezért is aggódom annyira.
2021. márc. 23. 22:40
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
a felvehető emberek száma fix. értelemszerűen ha többen jelentkeznek akkor a ponthatár is nő
2021. márc. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
meglepő mondjuk, hogy egy nagyrészt minimálbéres szakma után ennyien hajtanak
2021. márc. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A családom nagy része jogász, maradjunk annyiban hogy senki sem éhezik ;)
2021. márc. 24. 09:15
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
akkor meg nem számít, hogy önköltséges vagy állami támogatásosra vesznek fel, irreleváns a kérdés
2021. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért józan ésszel senki nem szeretne fizetni,ha van támogatott képzés is, bármennyire gazdag.

Kedves kérdező, én is jogot jelöltem meg, fizetőst és államit is. Remélem bekerülök azért államira,de én is megijedtem a sok jelentkező miatt. Bár az biztos hogy növekedni fog a ponthatár,de szerintem nem drasztikusan. Amúgy én Győrbe jelentkeztem.

2021. márc. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 7. válaszoló. Nem volt arról szó,hogy államilag finanszírozottra jelentkeztem.Legközelebb olvasd el pontosabban a kérdést!
2021. márc. 24. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!