Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Végzős érettségizőknek/szakmun...

Végzős érettségizőknek/szakmunkásoknak mi értelme lesz, ha április 19-től (valamilyen csoda folytán) jelenléti oktatást vezetnek be?

Figyelt kérdés

Végzős szakmunkás diák vagyok, április 29-e lesz az utolsó iskolai napom. Tudom, hogy számtalan kérdés volt arról, hogy mikor nyitnak ki a sulik (és a többség szerint nem megyünk vissza), de ha véletlenül tényleg kinyitnak, ugyanis az osztályfőnököm szerint nagy eséllyel menni fogunk (és már készül a nyitásra), mi értelme lenne? Nem lustaságból kérdezem, de nekünk április 19-23-ig gyakorlati hét lesz, tehát maradna 4 nap az iskolai hétből, ezen már nem tudnának csodát teremteni és a tanárok sem!

Az én véleményem szerint sem fognak kinyitni az iskolák. Főleg ennyi napi fertőzött és halottszám mellett. (hacsaknem húsvéttól lejjebb mennek ezek a számok, amire látok esélyt, azt írnak be, amit csak akarnak).

Szerettem iskolába járni a digitális oktatás előtt, de ennek az évnek már lőttek. És most hiába jönnek azzal a nagyokosok, hogy " a tanároknak sokkal nehezebb, főleg, akiknek kisgyerekük van, nagyon leterheltek, nem tarthatnak minden nap órát", valamint "a diákok lustálkodnak az home-office-ban, ráérnek, már elpuhányodtak". Ez nálunk rohadtul nem így van, legalább is mi, végzősök ezt nem mondhatjuk el. Ez a vizsgás évünk, nagyon le vagyunk maradva a tételekről a digitális oktatás miatt, tavaly egyet se, idén a szakmai tanárunk kéthetente 30 percet szánt 3 tételre, ami borzasztóan kevés. A kedves szakmai tanár már egy éve nem diktáltatott le velünk egy tételt se, novemberben megkért arra minket, hogy dolgozzuk ki tankönyv és internet segítségével a 80 tételt saját önerőnkből. És mellette csináljuk meg a közismereti tantárgyak feladatait is, ami szintén rengeteg idő.

A másik pedig az, hogy februárban kell megtudnunk azt, hogy lehet konzultációórát igénybe venni az iskolában! Erről miért nem értesítettek előbb, mondjuk novemberben!? Fecsérelték a tanárok az időt addig, amíg nem szigorítottak újból. Egyébként igényeltük volna a konzultációt már novembertől, ha értesítettek volna erről.

Már január óta tologatják el az iskolanyitást, sosem vált be a tanáraink megérzése. Nem is értem, hogy mit gondol az o.főnökünk, hogy az utolsó pár napban majd mindent hirtelen átismétlünk!? Ezt elbaltázták.



2021. márc. 28. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Nem azon kell keseregni, hogy mit tanulsz meg 1 hét alatt hanem azon, hogy mivan ha megfertőződsz az érettségire.

Én nem mennék a helyedben. Kérj orvosi igazolást, szerintem fixen ad erre az indokra az orvos.

2021. márc. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1: Nos, ez meg a másik! Habár én ettől nem tartok, mert az iskola jóvoltából én már november első hetén áthaladtam a Covidon.
2021. márc. 28. 08:13
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
#2 Nem muszáj elkapnod kifejezetten a covidot. Amióta házi orvosok teszt nélkül is elkönyvelhetnek valakit koronavírusosnak azóta érdekes módon az influenza, sőt még az egyszerű nátha is eltűnt.
2021. márc. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
A végzősök számára nagyon semmi értelme nincs már szerintem sem. Ettől függetlenül vagy megnyitja a kozepiskolákat vagy nem. Nincs olyan, hogy nyissuk meg a középsulikat, de a vegzősök maradjanak otthon, nekik már úgyis mindegy... Ezt nem teheti meg. Sőt vannak sima gimnáziumok, ahol nem mennek egy gyakorlatra, szóval ezt is tovább kéne szűkíteni, hogy akkor jöhetnek a végzősök is, csak a gyakorlatisok nem? Ez nem egy működő lehetőség. Ezek rendeletek, amelyek egyértelmű tőmondatok kell hogy legyenek, nem pedig ezer alponttal ellátot megfogalmazások.
2021. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem tarthatnak minden nap órát?
2021. márc. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5: Az osztályfőnököm azt mondja, hogy a szakmai tanárunk nagyon le van strapálva, van egy óvódáskorú és egy kisiskolás gyereke, felügyelnie kell őket, férje kamionsofőr külföldön, sokszor egyedül van a gyerekekkel stb.. Megértem, hogy két kisgyereke van, de ez szerintem nem mentség arra, hogy csak kéthetente egyszer 30 percet tartson nekünk órát. Egyébként most, hogy az utolsó hónapokban járunk, már órát sem tart, hanem folyamatosan feleltet a tételekből online 1-1-et. Most gondoljátok, hogy ez nem is olyan rossz dolog, igen ám, csak ezeket a bizonyos tételeket mikor fogja elmagyarázni?? Kiszámoltam, tavalyi tanév óta márciustól majdnem 40 tételt el sem magyarázott/nem is diktáltatott le velünk!

Mit csinált addig, amíg a gyereke óvodában és iskolában voltak a gyerekei, márciusig (reggel nyolctól d.u. 2-ig)? Szó szerint semmit, mert még a konzultáció lehetőséget sem tudtuk sokáig. Szomorú.

Abban az erős hitben élnek, hogy nagyon jól tanítanak, amikor elmondtam a véleményemet akkor vérig voltak sértve, hogy hogy mertem állítani ilyen dolgokat, hiszen a taníttatás "rendben" zajlik. Az osztálytársaimat is megkérdeztem, nekik ugyanaz a véleményük, mint az enyém.

2021. márc. 29. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!