Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan probléma az, hogy...

Miért olyan probléma az, hogy legalább az általános iskolák ki szeretné nyitni a kormány? A tanárok, a PDSZ, megint miért van felháborodva, a tanároknak miért nem jó semmi?

Figyelt kérdés

Itt írok, ugyanis nincs kedvem többet kommentháborúzni Facebook-on. 2 gyermekes anyuka vagyok, megjegyzem egészségügyben dolgozó asszisztens. Nem panaszkodom, nem is akarok, hogy mennyit dolgozok egy héten, viszont a nagyobbik gyermekem tanárainak magatartásán, hozzáállásán egyszerűen fel vagyok háborodva. Tudja gondolom mindenki, hogy a járvány ellenére az általános iskolák sokáig működtek. Anyuka vagyok lehet, vannak kötelességeim, viszont azt nem érzem kötelességemnek, hogy az ötödikes gyerekemnek én magyarázzam a matematikát, az írásban jelölt teljes hasonulást, meg a történelmet. Felőlem maga az angol királynő is mondhatja, hogy itt jól működik a távoktatás, nem, a gyerekek 90%-ban küldött anyagokból dolgoznak, ugyanis az általában megtartott órák is sokszor elmaradnak. Tavaly ugyanez volt, tán még rosszabb. Szoktam foglalkozni a gyerekemmel, hétvégente együtt tanulunk, kikérdezem az anyagot, de nem bírom egyszerűen azt, hogy napi rendszerességgel csináljam mindezt, csak amiatt mert a tanárok nem hajlandók online órát tartani. Nem középiskolás, hanem ötödikes a fiam, iyenkor nyilván szükségük van még a tanár magyarázására. Én éppen emiatt örülnék, ha végre kinyitnának az általános iskolák, a családunkon már korábban átment a covid, sokan az oltást is megkapták, s a tanárok is meg fogják kapni. Isten bocsátson meg, de nem tudom félteni a tanárokat, így hogy az oltást is meg fogják kapni. Az egyik legjobb barátnőm vezetése alá tartoztak a megyénkben azok az orvostanhallgatók, akik a tanárok novemberi-decemberi tesztelését végezték, ami ingyenes volt. Elmondása szerint a legtöbb oktatási intézményből a tanárok több, mint 70%-a el se ment a tesztelésre, sok iskolából még az igazgatóhelyettes sem volt hajlandó megjelenni. Könyörgöm, a PDSZ, miért lázongott egyfolytában? Hidegen hagyná a kormányt mi lesz a tanárokkal? Egy átlagpolgárnak ezért több ezret ki kell fizetnie. Az oltásban is előre vették most őket.

Nem vagyok tanár ellenes, se gyűlölködő,de míg a gyermekem iskolába járt egyfolytában, szülőiken is azt hallgattuk, hogy ők az állam szemében semmit nem érnek, nem fognak bértámogatást kapni, nem fogják őket tesztelni, meg majd ha lesz vakcina, akkor is ők majd a sor végén lesznek. Mindent megkaptak, cserébe emelje már meg a popóját és legalább 2-3 órát legyen már hajlandó megtartani a heti 5-ből, ha már ugyanazt a fizetést megkapja. Én ezt egyszerűen felháborítónak tartom, s a legfontosabb tantárgyakat én magyarázom a gyerekemnek, legalább a tanár leírja, hogy a matekkönyv hanyadik oldalán található a feladat, tananyag.😅😅

Meg lehet engem cáfolni, el lehet ítélni, de továbbra is támogatom az általános iskolák kinyitását, mert nemcsak én vagyok ezen a véleményen, hanem a legtöbb szülő az osztályban. Tisztelettel bocsánatot kérek minden pedagógustól, aki becsülettel végzi a munkáját, biztos ilyenből is van, viszont nekünk sajnos másak a tapasztalataink.



2021. ápr. 2. 14:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/155 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni, hogy a kérdést amiatt tettem fel, hogy miért kezdett el mindenki lázadni, mikor a kormány kimondta az iskolanyitást.
2021. ápr. 2. 14:15
 2/155 anonim ***** válasza:
29%
Tök mindegy, mit mond a kormán, a másik oldal mindig lázadozik.
2021. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/155 anonim ***** válasza:
80%

A kérdésre válaszolok, mert a beteg kirohanásod nem érdekel:

azért, mert a tanárok jelentős része a veszélyeztetett kategóriába esik, és nem akarják elkapni a vírust.

Az oltásuk csak egy undorító propagandafogás, a megszerezhető teljes védettség pár héttel a 2. adag után alakul csak ki, ők meg még csak az elsőt kapják.

2021. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/155 anonim ***** válasza:
37%
3as, de bezzeg a fizetésük felvenni nem szégyellnek igaz? Nem csinálnak kb semmit mióta vírus van. Az lenne a tisztességes ha a tanárok fizetését a szülők kapnák meg hiszen ők tanítják a gyerekeket.
2021. ápr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/155 anonim ***** válasza:
76%
Tapasztalatom szerint a tanárok többsége kénytelen sokkal többet dolgozni, mióta digitális oktatás van. A tananyag online leadása ált. jóval nehezebb és több erőfeszítést igényel.
2021. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/155 anonim ***** válasza:
83%
5ös akkor nektek szerencsétek van hogy tanítanak a tanáraitok. Nálunk nem. Kis beszélgetés, tananyag 1-2 mondatban említve majd legalább napi egy óra/tantárgy házi feladat feladása, magyarázat nélkül, amit online kell elküldeni de kijavítva sose láttuk viszont.
2021. ápr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/155 anonim ***** válasza:
38%

És feltételezed, hogy ezt olyan könnyű megcsinálniuk, hogy bőven marad még idejük? Mert akkor tévedsz.

Kicsit vegyél vissza, és gondold el, hogy hogy működik ez.

A kérdező vagy más accounton amúgy?

2021. ápr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/155 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy a 3-as írja, az a probléma hogy nem alakul ki a megfelelő védettség a tanároknál arra az időpontra, amikor újranyitnak elvileg az iskolák. Teljesen megértem az aggódást, hiszen édesanyám tanár és veszélyeztetett.


Ezt szerintem felesleges összemosni azzal hogy egyes tanárok nem végzik rendesen a munkájukat. Ami nyilván sajnálatos, de ez az adott illetők hibája. A saját rossz tapasztalataid alapján próbálsz általánosítani. Ebben az ügyben próbáltál már beszélni az adott tanárokkal, vagy az igazgatóval, és valamilyen megoldást találni?

2021. ápr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/155 anonim ***** válasza:
55%

Ja igen, javítsák ki a diákok háziját:DDD

Azért ilyenkor mutatkozik meg, hogy az oktatás milyenségében jócskán benne vannak az ilyen nevetséges szülők is, akik azt hiszik, hogy a kis csemetéjükön kívül nincs 150 másik diák, akit tanítani kell.

2021. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/155 anonim ***** válasza:
74%

7es miért nekem 9 órás munka két órás utazás, legalább napi 1 óra főzés-házimunka után még legyen napi 3-4 órám tanulni a gyerekemmel mert a tanárok lusták teljesíteni a feladatukat?


Házit meg miért adnak ha nem ellenőrzik? Miért kell elküldeni?

2021. ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!