Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok mesélni az ELTE...

Tudnátok mesélni az ELTE Anglisztika alapszakjáról azon belül is az Amerikanisztika specializációról?

Figyelt kérdés
Első kérdésem az lenne, hogy maga az Amerikanisztika az egy specializáció, vagy az alatt vannak még specializációk?(lásd: Angol az üzleti világban és társai) Illetve mikor kell specializációt választani? Ezek mellett olvastam, hogy az Amerikanisztikára való jelentkezésnél külön felvételi van. Az pontosan hogy történik és hány embert vesznek fel? A válaszokat előre is köszönöm :)

2021. ápr. 2. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:

ELTE Amerikanisztikás vagyok.


Az Amerikanisztika egy "track", amit a specializáció / minor mellett választasz. Amerikanisztika / Anglisztika irányában az első félév végén kell döntened, míg specializáció / minor a második félév végén.


50 embert vesznek fel Amerikanisztikára az egész szakról, a felvételi pedig egy elbeszélgetés, amiben a motivációdat, angoltudásodat mérik fel.

2021. ápr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szóval akkor jól értem, hogy ha valaki bekerül Amerikanisztikára, akkor utána az "ANGOL A MÉDIÁBAN", "ANGOL AZ ÜZLETI VILÁGBAN", "ANGOL FORDÍTÓI KÉSZSÉGEK" és "FILM ÉS KULTÚRA" specializációkat választhatja, vagy minort?


Illetve mennyire nehéz bejutni Amerikanisztikára? Sokan jelentkeznek? Vannak olyan dolgok, érdeklődési körök, versenyeredmények, ami miatt mindenképpen felvesznek valakit Amerikanisztikára? A jegyeket is nézik?


(Bocsánat, hogy ha nagyon egyértelműek lennének a válaszok, családban én vagyok az első, aki egyetemre készülne és nagyon tanácstalan vagyok az ügyben, hogy hogy működnek az egyetemek, a tantárgyfelvétel és társai :/)

2021. ápr. 4. 21:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akár amerikanisztika nélkül is választhatod a fenti speceket / minort, de a kérdésedre igen a válasz.


A nehézséget pedig az szabja meg, hogy hányan jelentkeztek, illetve milyen a jelentkezők "minősége". Nálunk pont határon belül jelentkeztek emberek a trackre, így felvételi nélkül mindenki bekerült.


Nem, nem számítanak a jegyek. Ami számít, az az érdeklődésed a track, illetve a trackhez tartozó tárgyak iránt és a motivációd, illetve az angoltudásod. Az osztályzás (mármint a trackre történő felvételi interjún) elméletileg egész szubjektív, attól függ milyen benyomást keltesz az interjún.


Ha más kérdésed van, illetve valami még nem világos - nyugodtan írj, akár privátban.

2021. ápr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!