Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez a nyilatkozat...

Szerintetek ez a nyilatkozat meghallgatásra fog találni (iskolanyitás, érettségi)?

Figyelt kérdés

[link]

A 2021. március 24-i javaslatra, azon belül is főként a második pontra gondolok. Ha az élenjáró gimnáziumok vezetői így látják a helyzetet, és kompenzációt tartanak szükségesnek, talán tényleg megalapozott lenne valami változtatás a görcsös "hagyományos érettségi"-be kapaszkodás helyett, nem? Több országban felismerték a problémát, hogy durván 1 év online oktatás után nem korrekt olyan érettségit tartani, mintha mi sem történt volna. Nálunk miért dugják a homokba a fejüket a döntéshozók (főként Maruzsa)?

Szerintetek utolsó pillanatban, mint tavaly, itt is lesz valami változtatás? Kérlek, fejtsétek ki a véleményeteket.



2021. ápr. 5. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Lehet nem leszek ezzel népszerű, de SZERINTEM utolsó pillanatban bejelentik majd hogy nem lesz szóbeli.
2021. ápr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nekem is ez az érzésem, egyszerűen nem gondolom, hogy ennyire nem fognak hallgatni senkire és ne veszik figyelembe a helyzetet.

Az már egy másik kérdés, hogy minek ez a "mindenrendbenvan" színjáték.. mindenesetre idegörlő.

2021. ápr. 5. 17:52
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Mszp, jobbik is kiállt ezért. Mondjuk a jobbik megajánlott jegyeket akar, ami nekem nem szimpi annyira.
2021. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Megajánlott jeggyel nem járnának jól, akik tovább tanulnának.
2021. ápr. 5. 17:57
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg hármas és hármas között is nagy különbség van iskolától függően.

De erre szerintem 0 százalék van, Maruzsa az írásbelit nagyon akarja úgy vettem le. Szóbeliről mondta nemrég, hogy január óta "ostromolják" őket h ne legyen szóbeli, de szerinte nem biztos hogy az segítség lenne. (Nekem mondjuk életmentő lenne, nem vagyok jó szóban, csak lerontanám, meg nem feleltem 1 éve)

2021. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezért is gondolom, hogy akár választhatóvá kéne tenni. Aki javítani akar az javít, aki nem nem. Meg lehetne oldani ezt az érettségi kérdést normálisan, csak foglalkozni kéne vele.
2021. ápr. 5. 18:09
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem hiszem, hogy egy nyilatkozat hatására eltörölnék a szóbelit. Szombaton a tescoban nagyobb tömeg van, mint lesz a szóbeli érettségin.


Volt oktatás. Igaz digitális, amiről lehet jót is meg rosszat is mondani. Az oktatás minősége a digitális oktatás alatt valahol jó volt, de a legtöbb helyen mégsem olyan jó volt. Ha a digitális oktatás miatt te a szóbeli eltörlését követeled, akkor más meg követelheti a tanév megismétlését és az érettségi eltörlését (ezzel együtt a továbbtanulás eltörlését).


Én személy szerint a szóbeli megtartására szavazom. Ellenkező esetben egy kicsit furcsának érezném a helyzetet. Az emelt angol érettségi 60% felett középfokú nyelvvizsgával egyenértékű. Nyelvvizsgát kapni szóbeli nélkül, csak nekem furcsa?

2021. ápr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem az sem nagyon lenne fair, hogy dönteni lehetne a szóbeliről ez szerintem túl nagy szabadság lenne a diákoknak és nem egyenlő eséllyel jutnának be. Pl. : biztos van olyan, aki szóban tudna javítani pár pontot, de nem megy el, mert tart tőle, hogy rontani fog. Akkor lejátszódnak a gondolatmenetek, hogy mi lett volna, ha... Szerintem vagy legyen mindenkinek, vagy ne, mindenki hadonló helyzetből hozza ki a tőle telhetőt.

Én is úgy gondolom, hogyha le is monják a szóbelit az utolsó pillanatban lesz, viszont úgy gondolom, hogy nem fog emlaradni, azt figyelembe véve, hogy elkezdtek csökkenni az esetszámok és egyre több a beoltott.

2021. ápr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Annyit tennék, hogy az esetszám most azért alacsony mert ünnep van, nem tesztelnek annyit. Reméljük szerda-csütörtök táján nem tér vissza a 8-9ezer napi esethez.
2021. ápr. 5. 18:21
 10/15 A kérdező kommentje:
annyit tennék hozzá*
2021. ápr. 5. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!