Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz április 19.-én? Mire...

Mi lesz április 19.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy nagyon sok ilyenfajta kérdés van már itt, de én szeretném kicsit kielemezni a dolgokat, és úgy feltenni a kérdést, nem csak úgy idebökni.


Mai cikk, 11 órával ezelőtt közölte az Index: "Befejezte a közoktatási intézmények fertőtlenítését a honvédség"

-Az óvodákban és általános iskolákban. A gimnáziumokban nem történt semmilyen fertőtlenítés. Ami ilyen szempontból őszintén mindegy is, mert gazdatest nélkül a vírus nem marad meg zárt helyeken. Az iskolák pedig be vannak zárva. Jó persze, vannak olyan pedáns tanárok, akik onnan tanítanak, vagy otthon nem tudják megtenni az online oktatást, de ezeket összefoglalva, még mindig hülyeség fertőtleníteni, amikor még 13 nap van a nyitásig.


A következő, amit mindenki kántál: vajon kialakulna-e addig immunitás a tanároknál? -Leszögezném: NEM!

És a tanárok még most is csak az elsőt kapták meg, a másodikat nem fogják addig megkapni, legalábbis nagy része nem nagyon. És akkor még ott vannak azok a tanárok, akik nem vették fel az oltást.

Ugye az mindenkinek tiszta, hogy az oltás után, ugyanúgy vírus hordozó vagy, csak neked nem lesz komolyabb egészségügyi problémád. Gondolva itt a szövődményekre, vagy az AtraZeneca esetében a vérrögökre. A gyerekek, és a szülők nagyon nagy része sem lesz beoltva. Ha kinyitnak az iskolák, készülhetünk is a negyedik hullámra.


Eddig 4 oktatási szervezet, kérte a kormányt hogy ebben a tanévben már hagyjuk az iskolát. Vajon érdekelni fogja a kormányunkat, azoknak a szava, akik a legjobban számítanak? Akik majd bejárnak minket tanítani, és kiteszik magukat a fertőzésnek. Hogy hazaviszik és a saját családjukat is megfertőzik.

Megígértem magamnak, hogy nem fogok elkezdeni politizálni, de nem érdekli a kormányt az emberek mondandója. És amikor Orbán Viktor és kormánya eljut április 16.-a péntekre, amikor megerősítik a döntést, akkor vajon a saját érdekei fogják vezényelni, vagy az oktatásban dolgozóké?


Mindenképpen szeretném leszögezni, hogy nem vagyok virológus, és csak a hírekből tájékozódom, ami nem az M1-et, és az egyéb kormány által befogott híroldalakat jelenti.


Szóval aki esetleg ténylegesen képes érthető választ írni a fentiekben leírtakkal kapcsolatban, annak nagyon szívesen várom a véleményét, és érdeklődően olvasom majd sorait.


-Egy 16 éves gimnazista



2021. ápr. 6. 22:31
 81/133 anonim ***** válasza:
98%
Holnap rádióba lesz gondolom a főnök, mint minden pénteken. Vagy mélyebbre csúszunk ennél is, vagy felcsillanhat akár egy kis remény is. Bárhogy is lesz, ha holnap újra a biztos 19-i nyitásról beszél, akkor már tényleg nem hiszem hogy változni fog.
2021. ápr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/133 anonim ***** válasza:
87%
#83 Haljunk meg az iskolába? Oké.
2021. ápr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/133 WorldOfWarcraftAtti ***** válasza:
7%
A pedagógusok és a szülők életét nem kell megvédeni, hiszen a pediket már beoltották soron kívül, és a "rendes" oltási kampány is már a 40 körülieknél jár, tehát veszélyeztetett szülők döntő többsége már be van oltva. A gyermekek mrg kibírják, ha két napig nem éreznek szagokat.
2021. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/133 anonim ***** válasza:
99%

A tanárokon és igazgatókon túl mások sincsenek túlinformálva. Nem-narancs szolgáltatók, különböző cégtulajok sem tudnak például többet, mert a "bevált" taktikájukhoz híven majd csak az utolsó utáni pillanatokban adják ki a hivatalos parancsot. Ha meg nem vagy rá felkészülve? vess magadra..

Kiszolgáltatott egy helyzet, kis hatalom-gyakorlással karöltve.

Több gimis ismerősöm van, akik mondták, hogy semmit sem tud az igazgatójuk mondani, csak várnak, többet úgysem tudnak tenni.

A petíciókhoz pedig annyit, hogy ebben az országban semmit sem érnek. Úgy kellett volna csinálni, hogy egyetlen egyet indítani, azt hirdetni mindenhol, nem pedig naponta sokat létrehozni..

2021. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/133 anonim ***** válasza:
0%
#86 0% Xd
2021. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/133 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Akkor MIRŐL beszélünk?? A kormányközeli emberek két fronton dolgoznak úgy látszik. Egyik aztmondja a tanároknak, hogy nyugodtan mehetnek dolgozni, a másik meg hogy a második oltás után 1-2 héttel. Nem lepne meg, ha nem egy KORMÁNYKÖZELI emberről beszélnénk.. nevetséges.

2021. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/133 anonim ***** válasza:
98%

[link]

Erre kíváncsi leszek, hátha...

2021. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/133 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Mit számít ez a kormánynak. Fontosabb a matematika, mint az, hogy ne halj meg. Ez a fontossági sorrend felrúgja az egész 1 évi kínlódásunkat a vírussal. Kicsit úgy jön le, hogy egyáltalán nem érdekli őket az egész, azért nyitnak zárnak mert más országok is, és hogy ők nehogy rossz fénybe tűnjenek fel, ezért követi a nyugatot mint egy majom.

2021. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/133 anonim ***** válasza:
93%
Most miért pontoztok le? Utolsó vagyok. Szerintetek az normális, hogy egyre több gyerek kerül korházba, miközben mi vissza vagyunk kényszerítve az iskolába 19-től? Oksa.
2021. ápr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/133 anonim ***** válasza:
99%
Szánalmas szerintem hogy a kormány csak azért hozza meg ezeket a döntések mint ahogy #90 mondtad hogy csak mert a környező országok ezt csinálják miközben reálisan kell nézni hogy mi zajlik az országban és nem az hogy más országokban mit csinálnak
2021. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!