Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az előrehozott érettségi...

Az előrehozott érettségi előkészítőre kötelező járni?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, az osztály nagy része előrehozottazik. A tanárom azt mondja, hogy kötelező, de én ezt nem tudom elhinni. Nem jelentkeztem sem érettségire, sem külön fakultációra, ez az óra év közepén jött be, akkor hogy lehet kötelező?

Nagyon megköszönném a válaszokat, főleg ha érvekkel vagy törvényekkel küldenétek!

Egyébként nem vagyok lusta, szimplán csak én ebben az évben másból érettségizek és teljes mértékben felesleges lenne nekem az a plusz óra meg a rengeteg házifeladat, amit felad azon.



2021. ápr. 7. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola házirendjét nézd meg, nálunk pl nem volt kötelező, aztán februárban kattant valami a tanároknak és kötelező lett. Szóval házirend, ha abban nincs semmi alátámasztás és mégis kötelezni akarnak, akkor igazgató.
2021. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk azért volt kötelező ugyanez mindenkinek (annak is aki nem előrehozottazott), mert csak így volt meg az előírt heti óraszám. (általános tantervű osztályba jártam)


Nem lehet, hogy nálatok is ugyanez az oka?

2022. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!