Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik középiskolatípust...

Melyik középiskolatípust tartod a legjobbnak?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. ápr. 7. 12:47
A kérdező szavazást indított:
egészségügyi szakgimnázium
vegyipari szakgimnázium
négyosztályos gimnázium
hatosztályos gimnázium
nyolcosztályos gimnázium
nyelvi tagozatos gimnázium
20 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Szakközép, ott kapsz egy szakmát is. Onnan ki kerülsz már értesz valamihez. És onnan is mehetsz felsőoktatásba. Sőt a szakma plusz pontot ér.
2021. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Egyiket se, az életre az iskola nem készít fel, felesleges dolgokat tanulunk, aminek 95%-át egyszer se fogod elővenni a következő 60-70 évedben. Múltkor pl minek tanulunk, ha már megtörtént? Mivel leszünk azáltal jobbak hogy a múltba ragadunk. Na ugye. Törit el kéne törölni. Matekot elég lenne nagyjából 1 évig tanulni, mert utána már a másodfokú egyenletektől, a sok értelmetlen hülyeségeknek semmi értelme sincsen. Magyar nyelv, hát.. helyesírás fontos. Fizika? Kémia? Na én inkább megyek.
2021. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
1-es Aki csak elvégzi a 4 évet egy szakgimnáziumban az nem kap szakmát az érettségi mellé, csak egy “papírt”. Az kap szakmát, aki marad és az ötödik évet is elvégzi. Az, hogy ért-e bármihez megint kérdéses. A szakma pedig csak akkor számít plusz pontnak az egyetemre való jelentkezéskor, ha ugyanolyan területen tanulsz tovább.
2021. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
3. Igen én is erre gondoltam. Ilyen a szakközép. Szerintem jobb. Jobban ember lesz a gyerekből mint egy gimiben. Gimibe csak az megy aki csak magolni tud ész nélkül.
2021. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Nyelvi tagozat.

Nyelvet tanulsz egy évben , leteszel egy nyelvvizsgát, megismered a választott nyelv országának kultúráját. Mi kell még :)

2021. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Szintén a nyelvi szakot. Szerintem sima nyelvi előkészítővel is, de kéttannyelvűvel tuti, hogy lesz egy felsőfokú nyelvvizsgád. Az ha beszélsz idegen nyelven alapból is hasznos, érettségikor a nyelvvizsga pontot és kötelező is egyébként. Emellett a másik nyelvet is megtudod tanulni simán felsőfokon, főleg ha már korábban is azt tanultad, a második meg a diplomához kell ugyebár (bár igaz, az lehet közép fok is) . Illetve ilyenbe mindenki mehet, akinek van elég pontja, biztos, hogy hasznára lesz és nem kelm már 14évesen eldöntened, hogy mit szeretnél majd csinálni a jövőben.
2021. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
4-es Nem. Gimibe az megy, aki még nem tudja mivel szeretne később foglalkozni, több minden érdekli, szeret tanulni, két idegen nyelvet szeretne tanulni, normális természettudományos órákat szeretne stb. Szerintem a szakgimnázium a legrosszabb választás a jelenlegi rendszerben.
2021. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nyelvi tagozat OK, de legyen inkabb kettannyelvu, amikor tobb targyat is az adott nyelven tanulsz
2021. ápr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
96%
7-es,azért nem kell ennyire leszólni a szakgimiket (amik mostmár technikumok), ott is sokan szeretnek tanulni és később sokan jelentkeznek a felsőoktatásba. Az sem igaz hogy ott nem kell tanulni második idegen nyelvet pl. az én sulimban kötelező. (persze tudom normál esetben csak egyet kell tanulni de erről dönthet másképp az iskola).Természettudományos órák valóban kevesebb óraszámban vannak viszont helyette nekik szakmai tantárgyaik vannak amiket meg a gimisek nem tanulnak. Abban igazad van hogyha más szakirányba akarnak továbbtanulni mint amire az iskola szakosodott akkor nehezebb dolguk van,viszont ha azonos szakirányon tanulnak tovább akkor nagyobb előnyük lesz.
2021. ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!