Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy elmarad az érettségi szóbeli?

Figyelt kérdés

Vajon a ponthatárok is olyasmik lesznek, mint tavaly? A min. 400 pontos szakoknak vajon csökken fog ez az előre meghúzott ponthatár?

Üdv.



2021. ápr. 9. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha ugyan az lesz a menetrend mint tavaly mert valószínűleg ez lesz idén is minden téren akkor nyilván a ponthatárok is úgy esznek majd megadva mint tavaly.
2021. ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Hála így valószínű csökkennek,vagyis ugye maradnak a tavalyiak.
2021. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Közel 1,5 év digitális oktatás és a jelenlegi járványügyi számok alapján, azt tudom mondani, hogy helyes döntés. Csak azt nem értem, hogy miért csak most, erre lehetett már február eleje óta számítani. De mindegy is, lényeg, hogy végre belementek.


Amúgy meg az írásbeli sokkal jobban lefedi az tananyagot. Ha rajtam múlna magyarból és töriből középszinten nem is lenne szóbeli, gyakorlatilag az írásbelin lévő esszékkel, feladatokkal megegyező ismereteket és készségeket tesztel, csak jobban épít a magolásra. (A nyelvtant kivéve, de azt meg beletenném az írásbelibe). Én pl ugyanazt a költőt húztam annó, mint akinek a verse volt az írásbelin. Ha valami regényt húztam volna, akkor meg nyilván csak valamilyen bemagolt szöveget mondtam volna... Szerintem fölösleges a szóbeli olyanoknál, akik nem ilyen irányba mennek tovább.

2021. ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem fair. Kéne a szóbeli.
2021. ápr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem teljesen fair, mert egy csomó tantárgyból nonszensz, hogy nem lesz szóbeli (nyelvek, ének, dráma, tesi, a szakmai-gyakorlati tárgyakról nem is beszélve), de mondjuk az is igaz, hogy ezekre idén nem volt lehetőség helyben készülni, ami jelentős hátrány. Ami szerintem gáz, hogy emelteken se lesz, Pl.: Az emelt magyar írásbeli amúgy is zsákbamacska, ezért mindenki abban reménykedett, hogy a megadott tételekből (amiknek közé nincs az írásbelihez általában) jól felkészül a szóbelire, de hát, akkor ezek szerint nem. Szerintem jobban át kellett volna gondolni ezt, mert hiába örül mindenki, hogy hurrá, nem kell szóbelizni, azért vannak tárgyak, amin a szóbeli húzott volna felfelé nem kicsit.
2021. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Én is az előző válaszolóval értek egyet. Nagyon félnek általában az emberek a szóbelitől, pedig azzal sokszor még javítani is lehet az eredményeken, meg akik tartják a szóbelis vizsgákat, nem az a céljuk hogy lepontozzák az embert. Én is idén fogok érettségizni, és örültem volna a szóbelinek. De azért reméljük így sem lesz rossz az érettségi :D És sok sikert majd neked is!
2021. ápr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nevetséges, hogy egy vizsga felének a letételéért egész bizonyítványt kapnak. Mindemellett a szóbelivel valóban lehet javítani.

Mondjuk egyetemen nem lesz kívánságkosár, aki pedig nem megy tovább annak meg azért tökmindegy. Manapság úgysem ér semmit az érettségi. Amíg nem emelik fel a kettes határát 51%-ra, mint minden rendes vizsgán, és 20%-os tudatlanságért is odaadják a papírt, semmi értéke nincs.

2021. ápr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
1-es, tavaly nem az volt a fő indok az alacsony ponthatárok miatt, mert nem volt szóbeli. Hanem mert nagyon kevesen jelentkeztek felsőoktatásba.
2021. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!