Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itthoni egyetem, ahol...

Van itthoni egyetem, ahol gépi tanulást (machine learning) lehet tanulni? Informatikai szakokat nézegettem, de ott nemigazán ez megy. Plusz ugye kicsi biosz(idegrendszer) tanulmány is kéne. Számítógépes és kognitív idegtudomány? Vagy mi lenne jó?

Figyelt kérdés

#egyetem #informatika #IT #idegtudomány #machinelearning #gépitanulás
2021. ápr. 9. 16:24
 1/1 anonim ***** válasza:
36%

Az ML szín tiszta matek, semmi köze a bioszhoz (a neurális hálókhoz se kell tudni semmit, max ha kutatnál ilyen területen), infóhoz is csak a programozás és az adatbázisok miatt van köze. Lényegében hardcore statisztika az egész, meg valszám, lineáris algebra éa analízis is természetesen.

De ha nekem nem hiszel, nézd meg a BME tantárgyakat matek bsc-n és látni fogod, hogy milyen ML es tárgyak vannak.

Persze prog infóra is mehetsz, de ott a matekot kell otthon tanulnod, ami SOKKAL nehezebb, mint megtanulni programozni. Arról nem is beszélve, hogy minden matematikusnak könnyű megtanulni programozni.


Szóval matek bsc majd alkalmazott matematikus msc és infós specializálódás, meg természetesen szabadidődben ML algoritmusok megtanulása és programozása a nulláról matlab-ben (vagy octave) és később különböző projectek csinálása python-ban (pl adatok elemzése), amiket elkezdesz github-ra feltölteni és később csatolhatod az önéletrajzodhoz. De ha nem lennél olyan erős matekból, akkor egy prog infó msc pl tökéletes lehet, mert kellő alapod lesz matek bsc-vel ahhoz, hogy otthon képes legyél tanulni felsőbb matematikát és megérteni bonyolultabb algoritmusokat.



De tényleg a legfontosabb kedves kérdező, hogy értsd meg, matematika mindennek az alapja, infó szakon még msc vel is nevetségesen kevés tudásod lesz, ha csak nem tanulsz otthon pluszba. De otthon matekot tanulni piszok nehéz, viszont programozni szinte bárki meg tud tanulni.

2021. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!