Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kihez kell fordulni, hogyha a...

Kihez kell fordulni, hogyha a tanár nem ad házi feladatot?

Figyelt kérdés
Az angoltanár sosem ad házi feladatot, ezáltal a gyerek nem tanul és nem gyakorol itthon. Már korábban kértem a tanárnőt, hogy adjon házi feladatot, mert szeretném, ha a gyerek gyakorolna itthon is, nem csak az órai foglalkozáson. A tanárnő erre csak annyit mondott, hogy bőven elég az, amit a tanórán csinálnak, azáltal is fejlődnek eleget. Szerintem ez az attitűd felháborító és a gyerekeket megfosztja attól, hogy önállóan is tudjanak készülni és gyakorolni a nyelvet. Évtezedek óta szerves része az iskolai tanulásnak a házi feladat, amihez minden joga megvan a diákoknak.
2021. ápr. 10. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Írd be a googleba a témát amiről tanulnak + excercises
2021. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
hát nem tudom, pl a tanárhoz?
2021. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezt miért nekem kéne kikeresni? A pedagógus kötelessége kiadni a házi feladatot.
2021. ápr. 10. 14:18
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha úgy érzed, hogy nem megy gyakorlás nélkül, akkor keress gyakorlatot. Nekem mindig elég volt az órai anyagot végighallgattam, sőt sok újat nem tudott mondani a tanár, csak a szódogákra tanultam. Ha adott volna normálisan házifeladatot csak megutáltam volna mégjobban az angolt, mert habár jó vagyok benne mg ötös stb (94%os lett az érettségim), de rühellem az egészet és minél többet foglalkozom vele annál jobban utálom.
2021. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha meg adna és a gyerek nem tudja megoldani akkor meg az lenne a baj. Semmi nem jó. Vegyél neki egy angol nyelvű könyvet,olyan témakörben ami érdekli. Sokkal többre megy vele mintha minden igeidőt helyesen használna.
2021. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Te is tudsz neki kijelolni feladatokat a munkafuzetebol.
2021. ápr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Úristen, de ronda kamu!
2021. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

Mi lenne, ha a tanárra bíznád, hogy hogyan tanít?

Nekünk a középiskolai matektanár soha nem adott házit... A legrosszabb érettségi is hármas lett, mert szuper tanár volt, és házi nélkül is megtanított mindent.

2021. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A tanárnő azt mondta, hogy nem szükséges a házi feladat. A gyerek pedig szemtelen, amikor el merem mondani azt a véleményemet, hogy szerintem a tanár felelőtlenül cselekszik. A gyereknek akkor is kell az itthoni gyakorlás, ha a tanórán megérti az anyagot. Az elmúlt két hétben, amióta távoktatás van ez az egyetlen tanár, aki megtartja az órákat zoomon, tehát ez kifogásolhatatlan, de nem csak a tanórára kéne fókuszálnia.
2021. ápr. 10. 14:45
 10/13 anonim ***** válasza:
97%
Szegény gyerek.. Főleg angolból, amikor a mai világban már a neten is a dolgok zömét angolul érdemesebb keresni, gyakorol az eleget hidd el amikor éppen gamel, vagy videókat néz a youtubeon, tök mindegy. Túlbuzgó és beszűkült gondolkodásmóddal ne csodálkozz ha visszapodfázik a gyerek.
2021. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!