Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnökin matematika...

Gépészmérnökin matematika melyik részén mélyednek el inkább?

Figyelt kérdés
Térgeometria?Analízis?
2021. ápr. 10. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Analízis és lineáris algebra. Elég kemény amúgy, sokan buknak belőle.
2021. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké, és azt lehet tudni,hogy ez mennyire fog kelleni egy mérnöknek?
2021. ápr. 10. 17:03
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Gépészmérnökkent elég sokfelé tudsz specializálódni, nyilván nem ugyanolyan szinten, de mindenhol kell tudni a matekot. Ha nem is kell kilométeres törteket integrálni papíron elő fog jönni a matek a munkád során, nem is kicsit.



Ha nem megy a matek sosem lesz jó mérnök belőled. Nem véletlen az, hogy még a vidéki kisebb egyetemeken, főiskolákon is a matekkal szórnak. Aki nem tudja a matekot, sose lesz meg benne az a problémamegoldó képesség ami egy mérnöknek kell.


Üdv: egy nem sokára végző épületgépész-jelölt.

2021. ápr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemen? :)
2021. ápr. 10. 17:13
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

BME...

Az országban ez a legértékesebb mérnökdiploma ugyan, de nem vagyok benne biztos, hogy megéri azt az indokalatlan méretű szívást, ami a végzéshez kell. Jól mutatja, hogy BSc végére nagyjából a jelentkezők fele jut el csúszás nélkül, és ez a gazdasági szakokon kívül mindegyik szakra igaz sajnos.


Ha a matekkal hadilábon állsz én tényleg nem javaslom, mert utálni fogod az életedet 3,5-5 évig...

2021. ápr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szeretem a matekot :)

Viszont engem a járműtechnika érdekel, és idén jelentkeztem OE :D

2021. ápr. 10. 17:20
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Na helyes!


Én mellette hobbiként motorokat szerelek/építek van egy kisebb gyűjteményem, engem jobban érdekelnek a járművek, mint az épületek, de van egy családi tervezőcégünk, így sokkal könyebben lesz munkám/pénzem, hogy épületekkel foglalkozom.

2021. ápr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én autoszerelőként végeztem, ebben is dolgozom 2éve(20éves vagyok) de úgy gondolom, hogy szeretnék motorfejlesztéssel foglalkozni :D csak nem tudom,hogy ezen a szakirányon mennyire kell a matek,fizika.

nézegettem a tantervet, és ott nem látok sok matekot,fizikát :D

2021. ápr. 10. 17:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Motorfejlesztés, az sok szimuláció lesz, ahova elég keményen kell majd a fizika (szilárdságtan, rezgéstan, áramlástan, hőtan) és ezek matekja, differenciál egyenletek, lineáris algebra.


Biztos hogy menni fog?

2021. ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
passz
2021. ápr. 10. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!