Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Árpád Gimnázium vélemén...

Óbudai Árpád Gimnázium vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok, valaki tudna nekem írni róla véleményt? A 4 évfolyamos német tagozata érdekelne. Legfontosabb, hogy milyen a közösség, tanárok, nyelvtanulás, hangulat, programok stb. A szóbeli németül van vagy alapból kezdő szintről kezdik a németet? Vannak német nyelvű órák is? Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. ápr. 11. 17:18
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia, a németre járok, úgyhogy első kézből van a tapasztalat.

Alapvetően szerintem nem voltak rossz tanáraim(most csak a németet tekintve); a németet szintrehozással kezdtük, de senki sem volt kezdő, a legtöbben nyolc éve tanulták már. A némethez a népismeret is hozzátartozik, az a sváb szokások/történelem németül való tanulása, ha be tudsz magolni szövegeket, akkor megvan az ötös, de egyébként nem a németbe számít a jegy, a népismeret az külön tantárgy.

Angol a bontott osztály másik fele, ez is nagyon tanárfüggő, vannak jók és kevésbé jók.Ha ugye a németet választod, akkor angolt fogsz tanulni mellette, ha az angolt, akkor pedig válogathatsz(francia, orosz, spanyol, német).

Német nyelvű órád csak a népismeret meg a heti öt németóra lesz.

A suli programjai jók, sokféle tantúra, valamint DT tábor, Árpád Napok és Gombár is van, a gólyáknak az első egy hónapban még plusz(közösségépítő jellegű)feladatok is vannak, szerintem a programszervezés az iskola erőssége.

Lányként a ballagáson aktívan szerepelsz(buzogány-gyakorlat), fiúként csak tartasz egy fáklyát és mosolyogsz.

A közösség általánosságban szerintem okés, az osztály összetétele viszont ugye kiszámíthatatlan.

Most volt igazgatóváltás,a jelenlegiről tehát nincs sok tapasztalatom:/

A magyar-töri tanárok jók, a matek tanárfüggő.

Remélem, hogy segíthettem valamennyit!:)

2021. ápr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!