Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges, hogy kötelező az...

Lehetséges, hogy kötelező az emelt érettségi valamiből?

Figyelt kérdés

Kéttannyelvű suliban vagyok és olyasmit emleget a tanárom, hogy jövőre muszáj lesz emeltezni németből. Ez lehetséges? Szerintem megint csak túloz, meg csak arra gondol, hogy elvárás lenne, nagyon javasolják és ahelyett mondja, hogy kötelező.

Mit gondoltok?



2021. ápr. 12. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhetnek erre, szerintem csak nyomást akar gyakorolni rátok.
2021. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem lehet kötelező semmi emelt érettségi egy sima iskolában. Viszont! Van iskola, ami nem ilyen rendszerben megy. Pl én német rendszerű kéttannyelvű gimibe jártam és kötelező volt német nyelven emelt matekot, törit és németet tennem. Nálunk ez mióta létezik a tagozat így van, meglehet nálatok most vezetnek be valami hasonlót.
2021. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én francia kéttanra járok és nálunk választható,hogy azokból a bizonyos tantárgyakból magyarul vagy franciául érettségizünk
2021. ápr. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!