Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli Gáspár egyetem emberi...

Károli Gáspár egyetem emberi erőforrások alapszakán mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés

Ha jól láttam, a legtöbb egyetemen ez a szak inkább a gazdasági karon van, a Károlin viszont állam- és jogtudományi karon. Jelentheti ez azt, hogy náluk inkább a joggal kapcsolatos tantárgyak dominálnak és a matekot "lazábbra" veszik? (Megnéztem a mintatanterveket, tudom, hogy van bőven matekos tárgy, csak a kar miatt vetődött fel bennem ez a kérdes.)

Ha esetleg valakinek van tapasztalata a szakról a Károlin, azt is szívesen olvasom. Köszönöm a segítséget:)



2021. ápr. 13. 00:10
 1/1 anonim ***** válasza:
86%

Felejtsd el a középiskolás emlékeidet. Mindegy, hogy ott milyen rossz voltál matekból, nem számít. Ez már csak történelem. A legtöbb ember azért érzi úgy, hogy gyenge matekból, mert rossz tanárai voltak, és a matek kumulatív tantárgy, ha egyszer lemaradsz, utána csak nézel bután. És a tanárok nem érzik szívügyüknek a felzárkóztatást, csak bevésik a 2-est és le...rják.


Az egyetemi matek teljesen más. Gondolhatod, hogy a HR szak nem egy matematikus szak. Ergo meg tudod tanulni. Ha nagyon bizonytalannak érzed, akkor fogadj magántanárt rögtön az első évtől kezdve és tuningoltasd fel magad vizsga szintre. Láttam már középiskolában 2-es matekost, szerintem enyhán diszkalkuliást átmenni matek szigorlaton kereskedelem és marketing szakon... nem is egyet. Csak akarat és elhatározás kérdése. Kell a diploma vagy nem?


Ezzel együtt lebeszélnélek az EE szakról, nagyon nehéz vele az elhelyezkedés és erős túlképzés van. Az egyetlen esélyed, ha 10/12-es bomba csaj vagy, mindenki azonnal meg akar fektetni. Nézz majd meg egyszer cégek HR osztályait, milyen csajok a HR-esek...


Amit javaslok helyette, egy sima gazdálkodás és menedzsment szak, innen tudsz még HR-re is menni később. A kereskedelem és marketing szak is jobb mint a HR.

2021. ápr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!