Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Egy hónap alatt...

Egyetemisták! Egy hónap alatt fel lehet készülni egy nehezebb vizsgára majdnem a nulláról?

Figyelt kérdés

Nagyjából követtem az órákat, viszont a tanulásra nem fordítottam időt (sajnos), úgyhogy ezért írtam hogy majdnem. Nem számolós vizsgáról van szó, viszont nagy megértést igénylő szóbeli vizsgáról, ahol van lexikális adat is bőven, tehát ez ilyen megértős-magolós tantárgy sok idegen kifejezéssel, ráadásul a tanár is nagyon szigorúan veszi, persze jogosan, ez egy fontos tárgy. Mivel ez az első évem, így elég tapasztalatlan vagyok e téren, ezért is kérem a segítségeteket. Tudom hogy kicsit elkéstem a tanulással, és amúgy is a lassabban tanulók közé tartozom, de remélem még be tudom hozni azért.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

19/L



2021. ápr. 13. 21:43
 1/7 anonim válasza:
94%
Szerintem simán menni fog, ennyi időnek mindenképpen elég kell legyen. Nagyon kevés embert ismerek, aki ennél többet tanult bármelyik vizsgájára, talán egy orvosis ismerős van, aki anatómiára. Sok sikert, kitartást!
2021. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Matek analízis elméletre nekem többször nem sikerült, úgy se, hogy egyébként egész félévben tanultam.

Ha nem matek, vagy legalább könyved is van, nem csak füzet, amiben csak számolások vannak de elégséges magyarázatok, leírások és definiciók akkor lehetséges.

Szigorlatra nem.

Anatómiánál volt olyan ismerősöm, akinek elég volt egy hónap, volt akinek nem.

Mi a tárgy?

2021. ápr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Az én vizsgám a matekhoz egyáltalán nem köthető, viszont sok az összefüggés, ezeknek a megértésére van leginkább szükség. Egyébként római jogról van szó :) Maga az anyag nem olyan sok (kb 230 oldal), és ebből 60 oldalt már előző félévben elsajátítottam (részét képezte a vizsgának) viszont sok a latin kifejezés, és mint mondtam, vannak megértős részek is. De már aktívan elkezdtem tanulni rá, remélhetőleg be tudom hozni :)
2021. ápr. 14. 19:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a polgári joggal voltam/vagyok így. Előző félévben eléggé ellustálkodtam a szorgalmi időszakot, gyakorlatilag a nulláról kellett felkészülnöm 2 hét alatt a vizsgára, és meglett. Sajnos úgy néz ki hogy idén is ez lesz :'D De legalább már tudom hogy így is meg lehet csinálni, csak éjt nappallá téve kell készülni (amihez mondjuk hozzá vagyok szokva jogon).
2021. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is simán fel lehet készülni ennyi idő alatt. Nekem is voltak eü tárgyaim, amikre rengeteg lexikális tudás kellett és elmondható, hogy 1-3 hét alatt már bőven magadra tudod szedni a szükséges tudást. Persze ez majdnem egész napos tanulásokat takar. Szóval nem könnyű, de teljesíthető.
2021. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most próbálom hőtan és áramlástanbòl. Majd elmondom a tapasztalatom. 😅😭
2021. ápr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ nektek is, ment a zöld kéz mindenkinek! :) Most egy kicsit megnyugtattatok, majd én is megírom hogy ment-e a vizsga, remélhetőleg igen :D
2021. ápr. 16. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!