Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért szidják most ennyien a...

Miért szidják most ennyien a tanárokat?

Figyelt kérdés
Jó, nyilván vannak rosszabb tanárok, de szerintem a többségük akkor is mindent megtesz a gyerekekért, amit csak lehet. Mégis csak azt látom, hogy a szülők szidják őket, és nem értem, miért. Mondom ezt úgy, hogy amúgy diák vagyok.

2021. ápr. 13. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Mert a kormány ellenük hergeli a közvéleményt. A migránsok után most ők az ellenség, csak most sokkal burkoltabban hergelnek, mint akkor.


Olvasd csak ezt el:

[link]

2021. ápr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

A pedagógusok gyűlölete látens módon mindig jelen van, csak elő kell hozni. A pedagógusok keze alatt mindenki végigmegy, a köztársasági elnöktől az alkoholista munkanélküliig. ÉS hát igen, mindenkinek vannak rossz emlékei, mindenkinek voltak tanárai, akiket utált, mindenkit értek olykor igazságtalanságok és ezek az emlékek egy életen át elkísérnek minket.

A pedagógusnak óriási felelőssége van, az ő feladata, hogy szocializáljon, beillesszen a családon kívüli társadalomba, ráneveljen a normákra és szabályokra a reggeli keléstől a határidők betartásán át a felettesed szavának elfogadásáig. Ahogy a tanárhoz állunk a középiskolában, jó eséllyel úgy fogunk hozzáállni később a főnökünkhöz és a munkahelyünkhöz.

Itt derül ki, ki lezserebb, ki szabálykövetőbb, ki lázadóbb, ki pedánsabb. Itt derül ki, kit mi érdekel, milyen beállítódottságú. Márpedig a pszichológiai kutatások szerint az, hogy melyik tanárunkat szeretjük és melyiket utáljuk, talán a legfontosabb hatás a tantárgy, a terület megkedvelése szempontjából. Így a későbbi pályánkat is befolyásolhatja, kitől tanultuk a törit, az idegen nyelvet vagy a matekot.

És ez az egész sokszor rengeteg stresszel és igazságtalansággal jár együtt a diák számára, de meg kell csinálni. Viszont emiatt a tanárokat egy életen át könnyű utálni, hiszen ezt a piszkos munkát ők végezték el, ők is emberek és hibáztak közben. És valóban, ma folyik egy hergelés ellenük, a távoktatás bevezetése óta. Felszínre hozzák ezt az ellenszenvet.

2021. ápr. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kormány elég szépen hergeli a népet ellenük, sajnos nagyon jól sikerült is nekik. Elég undorító egy dolog, de most nagyon nagy divat habzó szájjal őket szidni. Sovány vígasz, de majd úgyis talál a kormány új céltáblát és akkor majd őket kell utálni..
2021. ápr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz túl népszerű hozzászólás, de én sulis éveim során nagyon sok olyat láttam hogy a tanár délután 2től már 5ezer/45 percért mondja azt az anyagot amit délelőtt órán kellett volna:D
2021. ápr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
4 Ez azért van, mert a kedves kormány éhbérért dolgoztatja őket. Valamiből nekik is meg kell élni.
2021. ápr. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!