Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan írjak 100%os, hibátlan...

Hogyan írjak 100%os, hibátlan középszintű matematika érettségit?

Figyelt kérdés

Nagyon kell a sok pont, és mivel a matek elég jól megy, szeretném kihozni belőle a lehető legtöbbet.

Mik azok a fő dolgok, amiken könnyen lehet pontot bukni, és nagyon oda kell figyelni rá?

Gondolok itt pl: ellenőrzés, szöveges feladat szöveges válasz, kerekítés, stb.



2021. ápr. 18. 01:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

100-at azért elég nehéz, kb minden ápró, részpontot össze kell gyűjtened.


Persze nem lehetetlen de ha ilyen jó a tudásod akkor helyedben inkább emelteznék belőle. Ott 70% többet ér mint középszinten 100%.

2021. ápr. 18. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak szinte semmi koze a kozep mateknak az emelthez :) azert mert jol megy neki kozepszinten, nem fog megtanulni derivalni, integralni, teljes indukcioval bizonyitani stb
2021. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás és gyakorlás. Lehetőleg témánként, hogy biztosan pikkpakk tudd hogy melyik feladathoz milyen megoldási menetét várnak el.

Az érettségin pedig majd mindenképpen ellenőrizd majd le többször hogy a megadott adatokkal számoltál e. Ne csak azt hogy jó volt e a szamolasod és a gondolatmeneted, hanem hogy nem írtad e félre a megadott adatokat. Velem ez történt.

2021. ápr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez mennyire hasznos tanács, de olvass el mindent nagyon alaposan. Értem ezt úgy, hogy olvass el többször pl. egy szöveges példát és minden egyéb utasítást, nehogy elfelejtsd levezetni a feladat megoldását vagy kihagyd mondjuk az ellenőrzést. Ha lehet, próbálj meg minél több időd hagyni a végére, hogy még akkor is át tudd nézni rendesen, amiket leírtál. És bármennyire nehéz, ne pánikolj közben, igyekezz nyugodt maradni. Egyél előtte egy étcsokit, reggelire egy szendvicset, igyál elég vizet vagy amit akarsz (nekem a koffein ilyenkor nem válik be, mert feleslegesen felpörget és figyelmetlenné válok, de mások meg arra esküsznek). Hajrá! :)
2021. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Tölts ki minél több korábbi feladatsort, akkor rá fog állni az agyad egy idő után. A megoldókulcsot is jól olvasgasd át mindig, ott részletesen leirjak mire adható pont. Nekünk a tanárunk anno azt mondta, hogy MINDENT írj le, amit csak gondolsz, még akár azt is hogy 1+1=2, mert amit leirsz, arra adható részpont, ami csak a fejedben van arra sajnos nem. Még egy halál logikus tanács, amit előkészítőn kaptunk, hogy ha van egy feladatnak a, b, c, d stb....része, és mondjuk fogalmad sincs az a-ról, de a b-t tudnád, mert mondjuk egy egyszerűbb dolgot kérdez, akkor simán írd oda az A részhez, hogy mittudomen x=5 és a B részben számolj tovább azzal. Mert így ugyan az A-rá nem fogsz pontot kapni, viszont mivel a B és a többi feladatreszben rossz részmegoldással ugyan, de azzal jól számoltal, akkor arra meg fogod kapni vagy a max pontot, vagy majdnem mindet, erre már pontosan nem emlékszem. De a lényeg, hogy erre érdemes figyelni, mert sokszor az A és B rész nehezebben kiszamolhato, míg mondjuk a C résznél csak azt kérdezi mennyi az átlaga annak, amit kiszamoltal A és B részben. Szóval ilyenekkel is lehet trukkozni, pl aki csak a kettesre hajt, nem a 100%ra. Egyébként nálunk azok is megirtak +90%-osra akik vilagwletukben 3-4esek voltak matekból, úgyhogy nem olyan ördöngösség ám, pláne ha tényleg kitoltesz 8-10 ilyen feladatsort legalább. Ez persze igaz a többi tárgyra is. A legjobban úgy lehet ezekre készülni, ha minél több ilyet kitoltesz. A matek ilyen szempontból a legkönnyebb, ha alapból nincs vele bajod, semmi extrát nem várnak el közép szinten, az enyém is 98% lett, és csak egy idiótasag miatt vesztettem el azt a két pontot, ami így négy év elteltével is idegesít. :D
2021. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%

#1

Hogy ér többet a 70%-os emelt a 100%-os középnél?


A 100%-os közép 200 pontot ér, a 70%-os emelt 140+50=190 pontot ér.

2021. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%

#6 100%-os közép 100 pontot ér


70%-os emelt 70 pontot + 50 többletpontot, azaz 120 pontot ér.

2021. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 99%-os lett. Szerintem a legfontosabb, hogy tényleg ellenőrizz, még azokat is, amikről úgy gondolod, hogy biztos jó, azt is, amit egyértelműnek veszel. Én ennek hiányában buktam el azt az egy pontot.

+ ismerd a függvénytáblázatodat

+ ne pánikolj be, ha olyan feladatot kapsz, amiről úgy gondolod, hogy nem fog menni, írd le, amit gondolsz és lehet, hogy utána mégis tovább tudod folytatni valahogy


Sok sikert! 😊

2021. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

#7

Ha az érettségi pontokat duplázzuk, akkor nem úgy van ahogy leírtam.

2021. ápr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
(kérdőjelet akartam írni a végére, 9 voltam)
2021. ápr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!