Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit tanultatok érettségire?

Mennyit tanultatok érettségire?

Figyelt kérdés
Nemsokára fogok érettségizni, és még alig álltam neki a dolgoknak alig 2-3 hét van az első vizsgáig, és körülbelül eddig csak a matekot néztem át meg gyakoroltam. A kérdésem leginkább az lenne nektek, hogy sikerült, mikortól tanultatok rá stb.. bármi érdekelne tényleg. Tudom kissé felelőtlen, hogy matekon kívűl még semmiből sem készültem, de annyira nem érzem a motivációt a karanténban ülésben hogy valami hihetetlen.

2021. ápr. 18. 04:13
A kérdező szavazást indított:
Az érettségi időszak legeleje óta készültem.
1-2 hónappal előtte kezdtem el készülni.
1-2 héttel előtte kezdtem el készülni.
Utolsó pár napban próbáltam neki a dolognak.
Nem készültem lusta voltam/bíztam a tudásomban.
El sem mentem végül.
54 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Az évek alatt figyeltem az órákon. A fontos emeltekre már 11.től atöbbire 1-2 héttel előtte.
2021. ápr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Általában figyeltem az órákon. Magyarra semennyit nem kellett készülni. Matek emeletre készültem, mert jártam faktra. 12. második félévétől készültem konkrétan matek érettségire.

Törire kb figyeltem, de az utolsó pár hétben volt a nagy hajrá, miután bezárták a sulikat.

Az 5. tárgyra kb.3 hónapot tanultam, előtte szinte semmit.


Nyelvekből előrehozottam volt, de azt nem tudom megmondani, hogy mennyit készültem rá.

2021. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Igazából mindig figyeltem és jegyzeteltem órákon. Bár nem mindig tanultam túl sokat napról napra, de témazárókra vagy előre bejelentett dolgozatokra, felelésekre összeszedtem magam.

Nyelvekből én is előrehozottaztam, úgyhogy azokra alaposabban egy évet készültem, faktos is voltam mindkettőből. Magyarból és matekból középszintűt csináltam, ezekre 12.-ben kezdtünk el rendesen készülni, akkor is inkább a második félévben. Magamtól külön nem tanultam ezekre sokat, csak korábbi évek feladatait néztem meg, és magyarból tételeket tanultam (tudom, hogy ez most kevésbé releváns). Töriből emelteztem, ezért 11-12.-ben faktra is jártam, de igazán intenzíven ott is érettségi előtt kb. 5 hónappal, december környékén kezdtünk készülni.

Nem tudom, milyen eredmény a célod az érettségin, de remélem, eléred! Sok sikert! :)

2021. ápr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Biológia emeltre 3 hónappal előtte, másból nem készültem.
2021. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Én azzal a tudással mentem amit 4 év alatt megjegyeztem az órákon, ezen felül a szóbeli napján olvasgattam a jegyzeteimet (azt hittem hogy a megnyitó napján úgy se kerülök sorra ezért csak aznap akartam tanulni, de sajnos rosszul gondoltam). Amúgy sikerült minden és azóta már egyetemen tanulok.
2021. ápr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Írásbelire órákon készültünk, korábbi érettségi lapokat csináltunk meg,angolon hallgatásosokat csináltunk.

Aztán kb 1-2 hónappal írásbeli előtt otthon matekot gyakoroltam, meg törit. Angolra nem készültem, mert a szövegértésem, hallás utánim jó volt, levelet is tudtam írni, bár nem hibátlanul😢😅


Szóbelire inkább szakmai tárgyra tanultam a 2 hét felkészülési idő alatt. Többiből volt kidolgozott tételem, azokat elolvasgattam sokszor, még felelet előtt.

Matekon 3-as lett, a többi 4-es.

2021. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
jó persze itt senki nem észült de 4-es 5-s lett. nyilván.. látszik nem a valóság ez az oldal.
2021. ápr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

7-es ha elhanyagolod a tanulást a négy év alatt tényleg semmit nem jegyzel meg és meg is buksz, de ha valamit is tanultál az alatt akkor simán megtudod írni a középszintűt legalább is, az emeltre tényleg tanulnod kell mert azon minden kis sz@rba belemennek.


Amúgy meg hol látsz te a hozzászólók között olyant akinek ötös lett? Mert én sehol se, 1 ember volt aki kiírta de az annak is 3-as és 4-es érettségi jegyei lettek.

2021. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
én már az egyetemen is túl vagyok de emlészem mindenki be volt nálunk tojva az érettségitől... Hónapokkal előtte készült mindenki már. Ez hülyeség , hogy elég órán figyelni . Persze 2-sre 3masra mindenki megírja.
2021. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha szükséged van magyarból segítségre, írjál magánban, küldök magyar költőkről rövid ismertetőt.
2021. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!