Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Égett be valaki idén szóbeli...

Égett be valaki idén szóbeli felvételin? (2021)

Figyelt kérdés

nem ítélkezni szeretnék, csak érdeklődök^^

ps.: sorstársaim vagytok



2021. ápr. 18. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Olyanokat mondtam, hogy a bálna hal és a giliszta megfullad a föld alatt. 10 percen keresztül folyamatosan beszéltem a semmiről, és így alig jutott idejük kérdezni. Aztán mondták, hogy hát jól kitöltötted az idődet... Amúgy kedvesek voltak, csak az arcukról nem tudtam leolvasni, hogy jót mondtam-e vagy baromságot, és a maszk se segített ezen. Neked hogy ment :)
2021. ápr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

összességében eléggé el voltam veszve, pedig ez nem jellemző rám. először is: előttem jött ki egy lány. a szemébe néztem ilyen 'eljött az idő. most meghalok, mondd meg anyámnak, hogy sose szerettem az almás sütijét' nézéssel, kivettem a kezéből a kilincset, feltéptem az ajtót, és elkezdtem mondani h jó napot kívánok. közvetlenül a köszönésem után szóltak, hogy még ne jöjjek. tehát kimentem a folyosóra. aztán behívtak, köszöntem megint (olyan érzés volt, mintha 10 percen belül már másodjára akasztanának fel), és csak így álltam a terem közepén hogy most mi a francot kéne csinálnom, mert senki nem mond semmit, csak ír. végül elszámoltam egy elég primitív feladatot:D

egy másik helyre pedig aznap kezdtem el tanulni a szóbelire, és hosszú percekig magyaráztam, hogy egy novellában egy család pogácsát eszik és mind meghalnak. ami végülis nem vészes, csak mivel kezdtem megnyugodni, hogy nem olyan nehéz ez a szóbeli meg minden, halál vidáman, nevetve mondtam hogy meghal az anyuka lol, aztán az apuka hahahaha, aztán a gyerekek is meghalnak hehehehehe. végül mondjuk hozzátettem hogy ez amúgy nem vicces, de szerintem elkönyveltek egy mentálisan instabil potenciális sorozatgyilkosnak.

nem is igazán értem, h hogy, de szerencsére jól összejött mindkettő:DD

2021. ápr. 19. 10:13
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Én nagyon összekutyultam a dolgokat, bár végül jó vége lett. Egyfelől, nem vittem tollat, aztán az elején sikerült sablonszöveget mondanom, végül pedig öt perccel indulás előtt fedeztem fel, hogy voltak tételek, mindezt egy jónevű gimiben😂
2021. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Online szóbelik volt, ki volt írva az oldalra hogy a szóbeli elején meg kell mutatni kamerába a diákigazolványt, természetesen annyira stresszbe voltam hogy elfelejtettem oda hozni magamhoz a diákomat, nagyban ültem az ágyamban laptopom előttem közbe pizsinadragba voltam mert hát úgyse látják, minek vegyek fel farmert, becsatlakoztam a szóbelire köszöntem meg minden, erre kérik a diákom(mint mondtam eléggé izgultam) és nem is gondolkodva mondtam hogy elnézést máris idehozom, és halál lazán felálltam az ágyba és kiszaladtam a kamera előtt pizsamanadragba a diákomért, utána szaladtam és gyorsan visszaültem, a szóbeli végén esett le hogy én az előbb komolyan kiszaladtam a tanárok előtt pizsamanadragba🤣
2021. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj, tényleg, online szóbelim is volt😂

Leülök a gép elé, izgulok is, kérik a diák számát. Na, szép mondom. Hála égnek anyám is ott volt, gyorsan a kezembe nyomta 😂 Oké, ezt túléltem. Itt még picit zavarban vagyok, ezért mikor kérdezik, milyen szakot jelöltem, mondom, humáá... És itt jött ismét képbe az anyai védőösztön, ugyanis abban a suliban nincs is humán szak, csak töri. Anyukám meg a kanapéról rázza a fejét meg hadonászik mint az őrült. Tehát:humáá... nérdeklődésűvagyokezérzt törire. Itt megnyugodtam, azt hiszem, jobban is, mint kellett volna. Ráadásul az ipari forradalmat húztam, a kedvenemet. Csak éppen az elsőt, nem a másodikat. Oké, mozdony, Thomas Edison, stb. Aztán eszembe jutott Marie Curie, meg a rádiumlányok. És itt már jól éreztem magam, és amikor a tanár óvatosan megkérdezte, hogy az nem az ipari forradalom-e, rávágtam, hogy nem tudom, de érdekes 😂

Ez volt a menekülő iskola, nekem meg egy viszonylag jó központi után akkora lett az egóm, hogy nem igazán készültem fel.

Igaziból ez így inkább csak bukta lett volna, az i-re az tette fel a pontot, hogy harmadik lettem az ideiglenesen rangsorban.

#3 voltam

2021. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*a második ipari forradalom-e
2021. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
79%
Nekem nem volt nagyon kínos, inkább csak szerencsétlen voltam, ugyanis voltak tételek, amik közül az összesét megtanultam (irodalom) kivéve egyet. Erre vajon mit húztam ki? Pont azt amit nem tanultam. Ennek ellenére valahogyan max pontot kaptam, de olyan hülyeségekről magyaráztam szerintem....
2021. ápr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ti a 97-es felvételi rendszerben max. agyutoltelekek lehettetek volna... 2: Ez jó story nagyon.
2021. aug. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!