Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez csalásnak számít?

Ez csalásnak számít?

Figyelt kérdés
Egy beadandó feladat (egy matekpélda) megoldására rákérdeztem itt gyakorin, ami feladatnak egyébként tudtam a megoldását csak biztonság kedvéért kérdeztem meg. Mint kiderült jól is oldottam meg, de a beadandóban végül nem a saját ötletem írtam le, hanem amit itt tanácsoltak, mert azt egyszerűbben le lehetett vezetni. Ez csalás?

2021. ápr. 19. 07:40
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Igen.
2021. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez bizonyos szinten igen. Mert elvetted a másik ember ötletét, amikor te is tudtad a megoldást.
2021. ápr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem. Beadandó feladatnál nem elvárható, hogy a beadás előtt senkivel ne tárgyalj róla. A lényeg az, hogy mire beadod tudd a megoldását.

Aki itt válaszol a kérdésedre, az megosztja veled az ötletét. Itt nincs szerzői jog.

2021. ápr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Mindenkinek zöldet adtam. Jöhetnek még a vélemények!
2021. ápr. 19. 09:55
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Dehogy csalás. Semmi rossz nincs abban, hogy nyitott vagy más megoldására és azt érted meg jobban. Ha magántanárhoz jártál volna, és az mondja neked ezt a megoldást, akkor az csalás? Én amúgy úgy gondolom, hogy az otthonra kiadott feladatoknak nem az a lényege, hogy az ember egyedül szenvedjen, hanem hogy minél többféle megközelítést meglásson, megértsen és bővítse az ismereteit. Úgy az egész iskolai rendszernek ez lenne az elsődleges célja számomra.
2021. ápr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Ez azért valahol „szürke zóna”; a beadandó a te feladatod, a tanár a te tudásodra, gonodolatmenetedre kíváncsi, nem máséra, de az is igaz, hogy ha elakadsz, akkor segítséget kell kérned. Viszont itt egészen egy másik ember megoldását emelted át, ami a törvény oldaláról nyilván nem csalás, mert nem egy szakdolgozatról van szó, de valahol etikai kérdés, pláne úgy, hogy te magad is meg tudtad volna oldani a feladatot. Mi ndjuk én meghallgatnám a tanár véleményét is ezzel kapcsolatban, de az biztos, hogy jól nem esne neki.

Azt kívánom, hogy ennél nagyobb etikai dilemmába ne kerülj életed során.

2021. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Amúgy meg nem mindegy? Mi vagy te valami berögzült stréber? adjad be azt örülj hogy kapsz ötöst. Nevetséges. Mintha valami bankot robbantottál volna esküszöm
2021. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, "csalás", hiszen valaki más írta meg helyetted a házidat. Innentől kezdve nem hibáztathatod a tanárodat, ha (ebből kifolyólag) nem tud személyre szabott tanáccsal ellátni, mivel becsaptad, amikor a képességeidet próbálta felmérni. Azonban még ezzel együtt sem etikátlan, hiszen senki nem járt vele rosszul, pusztán a tanárod egyik felelősségét áthelyezted magadra. Csak tartsd is magad ehhez!

Mindez elméleti síkon érvényes, reálisan a mai tömegoktatásban úgysem fog ezen múlni semmi.

2021. ápr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves #7-es!

Igen, berögzült stréber vagyok és most nagyon lelkiismeret furdalásom van, hogy nem is a saját erőmből szereztem a jó jegyet.

2021. ápr. 19. 13:15
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
úristen! :O nem mondod??? túléled drága?? mentőt ne hívjak??? azonnal menj pszichológushoz, ki kell kezeltesd ezt a lelkiismeret furdalást, még a végén depressziós leszel emiatt!! SIESS!!!!!
2021. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!