Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bekerülni PhD...

Mennyire nehéz bekerülni PhD képzésre olyan szakokon, ahol alig van hallgató, aki jelentkezne? Van esély felvételt nyerni egy jó kutatási tervvel/ajánlással publikáció otdk eredmény vagy ilyen olyan díjjal kitüntetett diplomamunka nélkül is?

Figyelt kérdés

Én most ebben a helyzetben vagyok és kicsit úgy érzem hendikeppel vágok bele a jelentkezésbe. Ugyanakkor a kérdésben említett hallgatók száma már a 2-3-at nem éri el így attól nem kell félnem, hogy kiemelkedő hallgatók töltenék fel a keretet. Ezért is próbálok a kutatási tervemre építeni.


Vagy itt is úgy megy már, mint sok helyen mesterképzésen? Vagyis úgy, hogy örülnek, ha van jelentkező és az állami keretig felveszik a jelentkezőket?


Aki leszólna, hogy otdk meg publikáció nélkül buta vagyok ehhez kérem tartsa meg magának a válaszát. :)



2021. ápr. 20. 15:45
A kérdező szavazást indított:
Így is van esély, ha jó a kutatási terv.
Esélytelen, bújj el.
12 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Én annak idején egy kutatási tervvel, meg egy meggyőző bemutatkozással pályáztam. Ez akkor nekem elég volt. Aztán két évvel később új kutatási területet választottam és más témában írtam meg a disszertációmat.

Szerintem ugorj neki, van esélyed így is! :) (Azt mondják, előtt érdemes felkeresni a doktori iskola vezetőit egy rövid beszélgetésre, hogy elmondják, mire készülj, de én annak idején ezt sem tettem meg.)

2021. ápr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Same here. Ha csak nem valami tultenyesztett pszichologus phd, siman van eselyed, meg akkor is, ha egy kozepiskolas beadando szintu a kutatasi terved (protekcival meg foleg).


A kapcsolatok szamitanak a legjobban, valahol otdk elso hellyel, kulfoldi publikaciokkal, teljesen temaba vago kutatasi tervvel se kerulsz be, ha nem vagy ismeros...


Szoval nyugodtan palyazz, ne bujj sehova, orulj neki, hogy ennyire erdekel. :) Az 5 eves phd + minimalber ellenere is. :D

2021. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Természettudományos irány, de néztem a tavalyi 15 és az azelőtti 13 hallgató nem töltötte ki az állami helyeket. Ezt már az oktatóm mondta. Sőt olyat is mondott, hogy szeretik éppen ezért az államira jelentkező hallgatókat. Én egy kisebb kihagyás után döntöttem úgy, hogy belevágok ebbe.


Beszéltem amúgy egy két ismerőssel, aki pl. tavaly vágott bele, de szerintük a beszélgetés nem vészes. Kérdeznek a kutatási tervről annak nemzetközi jelentőségéről és a kutatási módszerekről. Kb. ennyi szóval eszerint készülök most.


A kutatási téma egyébként az adott városra fókuszál ahova megyek, de később országos léptékben is kibővíthető.


A pénz amúgy tényleg nem sok, de ha sikerül valami helyi ösztöndíjat (nem is feltétlen únkp-t) elcsípni már felveszi a versenyt a közszférával, ami nyilván az utóbbira nézve kellemetlen, hogy milyen bérek vannak az országban.


Bár igazából én ezt egy jó lehetőségnek tartom, mert amennyiben sikerül bekerülni és továbbvinni a tervezett témát azzal előrébb leszek, mint befásulni egy helyre ügyintézőnek.

2021. ápr. 20. 16:57
 4/4 A kérdező kommentje:

Protekciót nem mondanám, hogy van bár a témavezetőm docens a másik ajánló pedig adjunktus, aki a korábbi témavezetőm volt. Előbbi beszélt a tanszékvezetővel, aki a felvételinél is ott kell legyen és nem mondta, hogy eszembe se jusson, hogy jelentkezek.


Viszont az is lehetőség, hogy az idei otdk-n alig volt pár hallgató jelent. Igaz ők hozták az első helyet/különdíjat, de nem MSc 2. évfolyamok így meglepő lenne, ha ők töltenék fel a helyeket idén.


B tervként egyébként ott a december is, ha pontszám miatt nem vennének fel. De addigra próbálnék olyan tevékenységet folytatni ami plusz pontot ér.

2021. ápr. 20. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!