Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE tanító- és óvópedagógus...

ELTE tanító- és óvópedagógus szakra jelentkeztem, azonban az alkalmassági vizsga nem tudom miből áll. Az emailben egy beszéd- és ének-zenei vizsgáról volt szó és egy testi alkalmassági vizsgáról. Ezek mit takarnak?

Figyelt kérdés
Ere külön kell tanulni vagy tudni kell jól hangszeren játszani pl. az ének-zenei vizsgára?

2021. ápr. 23. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A 2019-es táékoztató: [link]


Amugy olvass körbe a témán belül itt gyakorin, és egy csomó kérdést/választ látsz, mit is kell csinálni, mit várnak el.

2021. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ének: viszel egy 15-20 dalas listát, javarészt népdalokból. Ebből választ 1-2-t a tanár, amit el kell énekelni. Kérhet még visszaénekelni hangot, dallamot, esetleg skálát, de nem feltétlen jellemző.

tesi: kb 20-30 perc "laza tesióra". Pár perc futás, kis gimnasztika, néhány erőnléti (függeszkedés, fekvőtámasz, felülés) és ügyességi (labdadobás, pattogtatás, ugrás) gyakorlat. Semmi extra.

beszéd: Egy ismeretlen szöveg átnézés utáni hangos felolvasása, illetve beszélgetés arról, hpgy ki vagy te és miért akarsz ott tanulni.

2021. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyben jelentkeztél mindkét szakra? Vagy az egyiket elsőnek jelölted a másikat másodiknak? Pont tegnap gondolkoztam ezen, hogy régebben el lehetett végezni a kettőt együtt.
2021. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3-as: csak tanítóra jelentkeztem, de ugyanaz az elvárás az alkalmasságin az óvópedagógusira is :)

2021. máj. 7. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!