Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A PTE-n van lehetőség szakvált...

A PTE-n van lehetőség szakváltásra pedagógiáról vagy szociológiáról pszichológiára kreditelismeréssel?

Figyelt kérdés
Valamelyikre biztosan bejutok, de az elsődleges a pszichológia lenne, vajon van rá esély, hogy 1-2 félév után átvegyenek? Sikerült ez már valakinek az utóbbi években?

2021. ápr. 24. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
En is oda jelentkeztem, szerintem valamilyen modon biztos lehetséges
2021. ápr. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Pszichologiara sehogy sem tudsz átmenni, csak ha oda vesznek fel. De tudsz el ismertetni valószínű pár kreditet.
2021. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2.

Miért nem vesznek át?

Valamiért csak létezik a szakváltás+kreditelismerési eljárás nem?

Ha én teljesitek X mennyiségű, a kívánt szakra elfogadható kreditet, úgy tudom létszám függvényében át fognak venni. Vagy ez a pszichológia szak ez alól kivételt képez? Ha igen, van erre írásos említés?

Köszönöm.

2021. ápr. 28. 10:47
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Persze, úgy hívják, hogy újrafelvételi.
2021. ápr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4-es. Ha meglesznek a pontjaim a pszicho-ra, akkor nyilván felesleges a kérdés nem? Akkor felvesznek és kész, nyilván azért kérdezek ilyet, mert NEM biztos, hogy meglesznek, ergo az újrafelvételi semmit nem érne.


Van az egyetem oldalán erre külön szabályzat, hogy szakváltás, és semmi köze az újrafelvételizéshez. Én erről szeretnék információkat, az újrafelvételi az teljesen más.

2021. ápr. 28. 14:39
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Egy év múlva újrafelvételi, így gondoltam.

Ha úgy menne, hogy felvesznek egy büfé szakra aztán átkönyörgöm magam pszichora, akkor mindenki ezt csinálná....

2021. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nyilván nem könyörgésre gondoltam, de valamiért csak kitalálták a szakváltás dolgot, aminek a szabályai közt sehol sem olvastam újrafelvételizésről. Nem könyörögni kell, hanem a kívánt szakhoz beszámítható tárgyak egy bizonyos részéből megfelelő mennyiségű kreditet kell szerezni, és ha elég, akkor átraknak. Ez van a szabályzatban, meg persze még 1-2 dolog, mint például a létszámkérdés, de elméletileg lehetséges újrafelvételizés nélkül is, csak jól kell teljesíteni.


Én csak arra lettem volna kíváncsi, hogy ezt valaki végigcsinálta-e már, de ezek szerint vagy nem, vagy nem ért még ide. :D

Köszi amúgy a válaszokat.

2021. ápr. 28. 18:32
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
De hát pont ezt írtam le, hogy nincs szakváltás pszichológiára. Csak újra lehet feltételezni, nem vesznek át sehonnan. Meg kell lennie a felvételhez szükséges pontjaidnak, akkor elkezdheted a szakot és lehet, hogy pár tárgyat el is tudsz ismertetni, ez nem biztos.
2021. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Én is ezt magyaráztam neki, de nem fogja fel.
2021. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Persze, minden más szakra van szakváltás, csak erre nincs, oké..

Hol van az leírva, hogy nem lehetséges? Én csak azt olvasom mindenhol hogy megoldható, tehát minden egyetem hazudik?

2021. ápr. 29. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!