Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előrehozott emelt èrettsègi?

Előrehozott emelt èrettsègi?

Figyelt kérdés

Az lenne a kèrdésem,hogyha 10.ben előrehozott èrettsègit csinàlok németből,akkor mehetek egyből emelt szintre vagy csak középre?

A válaszokat előre is köszi:)



2021. ápr. 25. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz egyből emelt szintre, viszont nem ajánlatos.


Először is, osztályozó vizsgát egy alkalommal maximum 2 év anyagából tehetsz, ami a te esetedben a 10. és 11. osztály (mivel a tanév vége július 15, az érettségi májusban van, ezért 10. osztályos anyagból is osztályozó vizsgáznod kell. Szóval 2 osztályozó vizsgát kell tenned, de erre a legtöbb suli nem bólint rá, úgyhogy marad a 11. vége.


Ha egyből emeltre mész előrehozott érettségin, akkor ha elrontod legközelebb csak a rendes érettségi időszakod után tehetsz javító érettségit, tehát 12. utáni ősszel.


Viszont, ha közép szinten érettségizel először, akkor úgynevezett szintemelő érettségit tehetsz, ahol emeltezel, így úgymond 2 lehetőséged van.


De egyből lehet menni emeltre is, ha az osztályozód megvan.

2021. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tizedikben megcsinálhatod az összes osztályozóvizsgát, viszont abban igaza van az #1-nek, hogy első élménynek, tapasztalatszerzésnek célszerűbb közép érettségit csinálni tizedikben. Én is így voltam, megnéztem milyen is a vizsga élesben stb, és nyugodt szívvel tudtam elmenni rá, mert úgy voltam vele, hogy 11-ben úgyis emeltezek (így is lett).
2021. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!